Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Fanoušci vzali svíticí respirátor útokem. Razer ho vyprodal za pár minut

Fanoušci vzali svíticí respirátor útokem. Razer ho vyprodal za pár minut

Události
autor: Petr Kirs

Fanoušci prvního svíticího respirátoru na světě se konečně dočkali, novinka zvaná Razer Zephyr zamířila do prodeje. Zájemců nicméně bylo tolik, že americký výrobce musel už o pár minutách hlásit vyprodáno.

Zájem o Zephyr byl skutečně nevídaný. Objednávek bylo podle serveru TechSpot tolik, že výrobce ani nepřislíbil, kdy budou moci lidé znovu svíticí respirátor kupovat. Nešlo přitom o vůbec levnou záležitost, samotná maska se třemi filtry stála 99 dolarů (2200 Kč). Výrobce přitom varoval, že zmiňované tři filtry stačí pouze na tři dny používání. Speciální sada, která má vydržet měsíc, stojí dalších 30 dolarů (660 Kč). 

Lze tedy předpokládat, že většina lidí měla snahu získat velký kit, který s cenovkou 150 dolarů (3300 Kč) obsahuje kromě masky také sadu filtrů na 99 dní. V Česku by ale ceny byly ještě vyšší kvůli nákladům na dovoz a DPH. Ti, na které se nedostalo, ale nakonec patrně nepohrdli ani samotnou maskou. Aktuálně to totiž vypadá, že půjde bez nadsázky o stejně nedostatkové zboží jako herní konzole.

Pikantní na tom je, že Zephyr nezískal certifikaci FDA. To tedy znamená, že oficiálně nejde o respirátor či chirurgickou masku, i když výrobce tvrdí, že originální filtry zvládnou odfiltrovat 99 % všech částic do velikosti 0,3 mikronu. Teoreticky by tedy měl nabídnout ještě lepší účinnost než respirátory třídy FFP2. O proudění vzduchu se starají integrované ventilátory.

Nejlákavější je ale podpora standardu Razer Chroma RGB, kdy pomocí chytrého telefonu můžete nastavit libovolné podsvícení masky. Část plastu je navíc průhledná, díky čemuž kdokoliv může sledovat vaše grimasy i s nasazenou maskou. Integrovaná baterie by měla stačit až na osm hodin provozu, nabíjení následně probíhá standardem USB-C.

Původní plány byly ještě ambicióznější. Zephyr měl mít tento chytrý respirátor zabudované reproduktory a mikrofon, které dovedou zesílit hlas. Finální produkt je ale o takovou vychytávku ochuzen.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (8)

avatar

Demence

SHODAN 26. 10. 2021 10:56

demence "fanoušků" nemá hranice... to zase bude na instáči a tiktoku jelit s maskou...

wardoom123 WAR
wardoom123 26. 10. 2021 11:15

@SHODAN: Přesně tak, není to na nic jiného než na flexení.

Miki4747 MIK
Miki4747 26. 10. 2021 18:23

@SHODAN: Když na to někdo má peníze a líbí se mu to tak proč hned urážet? Nikdo Vás nenutí to kupovat. To Vám vadí, že má někdo dost peněž stranou na to aby si udělal radost zbytečností, která se mu líbí? Tuhle mentalitu fakt nikdy nepochopím.

tomzu TOM
tomzu 26. 10. 2021 19:33

@Miki4747: Aby ses nepo ty mentalito :-D

avatar
SHODAN 27. 10. 2021 15:11

@Miki4747: Asi jste jeden z kupců 👌 Koupit respirátor za tuto cenu chce opravdu jinou mentalitu.

mokrý19 MOK
mokrý19 27. 10. 2021 15:11

@SHODAN: Přesně přesně... jen k flexeni, předražený, zbytečný... hmm, když už ho zmiňují zde ve článku, doufám že bude co nejdřív na czc dostupný, chci to!

avatar
Ondřej Stehlík0 27. 10. 2021 23:05

@SHODAN: fanoušci kupují mnohem dražší věci jen protože je to "značka" např apple fanošci si kupují telefony za deseti tisíce každý rok a velká čast z nich ho používa jen na soc sítě a těm nikdo nenadává tohle je cool gadget který není pro každého já osobně bych si to nekoupil ale 2200 mi nepříjde tolik na to abych někoho nazýval *****

avatar
SHODAN 29. 10. 2021 8:09

@Ondřej Stehlík0: No vidiš... to já ho klidně tak nazvu.. jelikož pracuji ve zdravotnictví a co se týká respirátoru a roušek něco vím... 👌 PS: uživatele iphone jsou taky mimo 🤣

Máš něco na srdci?

nahoru