Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
FarmVille a GTA pod jednou střechou? Take-Two chce koupit Zyngu

FarmVille a GTA pod jednou střechou? Take-Two chce koupit Zyngu

Události
Grand Theft Auto V (PS5)_1175537720
Grand Theft Auto V (PS5)
826 Kč 999 Kč
autor: Karel Dvořák

Co má společného FarmVille a GTA? Již brzy patrně vydavatele… Take-Two totiž plánuje koupit Zyngu, giganta mobilního herního světa. Obchod ale ještě může zhatit jiný zájemce.

Přední světová média tento týden obletěla zpráva, že Take-Two kupuje Zyngu. Obě společnosti se na případné akvizici dohodli s tím, že vydavatel hitu GTA zaplatí za populární mobilní tvůrce zhruba 12,7 miliardy dolarů (273 miliard korun). Podle dohody nicméně v hotovosti bude vyplacena jen část kupní ceny. Konkrétně za každou akcii společnosti Zynga uhradí Take-Two Interactive 3,50 dolaru v hotovosti a 6,36 dolaru ve formě vlastních akcií. Celkem tak na každou akcii vydá 9,86 dolaru, což je o 64 % vyšší cena než při páteční uzavírce burzy, kdy se jedna akcie obchodovala za 6 dolarů.

Poslední slovo budou mít akcionáři

Vše tedy nasvědčuje tomu, že akcionáři nemohou na tomto obchodu prodělat. Přesto si Zynga ve smlouvě vynutila „ochranou lhůtu“, během ní může přijít jiný zájemce s vyšší nabídkou. Pak se bude muset Take-Two Interactive rozhodnout, zda svou původní nabídku ještě navýší, nebo si nechá slavného mobilního tvůrce proklouznout mezi prsty. Ochranná lhůta běží od pondělí po dobu 45 dní. Teoreticky mohou celý obchod zhatit ještě akcionáři obou firem.

Pokud celý obchod klapne, získá Take-Two Interactive velmi silnou pozici na poli mobilního gamingu, který je rok od roku populárnější. Alespoň v rychlosti připomeňme, že mezi největší hity vydavatele Zynga patří FarmVille, Harry Potter: Puzzles & Spells, CSR Racing, Words with Friends, Empires & Puzzles, Merge Dragons či Zynga Poker.

Tyto tituly by se zařadili pod stejnou střechu jako populární série Grand Theft Auto, Borderlands, Red Dead Redemption, Mafia či Max Payne. Vedení společnosti Take-Two Interactive se nicméně nechalo již slyšet, že by značka Zynga nezanikla, u mobilních titulů by byla používána i nadále.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru