Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Fortnite dostane věrnější grafiku. Zatím jen na PC

Fortnite dostane věrnější grafiku. Zatím jen na PC

Události
Figurka Funko POP! Fortnite - Zoye_1550681445
Figurka Funko POP! Fortnite - Zoye
Produkt není určen k prodeji.
Klíčenka Fortnite - Tricera Ops_402873767
Klíčenka Fortnite - Tricera Ops
Produkt není určen k prodeji.
Sběratelské karty Fortnite - booster (Series 1)_2102337308
Sběratelské karty Fortnite - booster (Series 1)
Produkt není určen k prodeji.

Ve stínu špičkových grafických karet série GeForce RTX 30 málem zapadla informace, že Fortnite čeká zásadní vylepšení. Tento fenomén současné generace totiž bude nově podporovat ray tracing, nabídne tedy věrnější grafiku.

Hned na úvod je ale nutné zdůraznit, že ray tracing bude k dispozici zatím jen na počítačích, které budou disponovat odpovídajícími grafickými kartami – tedy modely od společnosti NVIDIA. Právě proto byla podpora ray tracingu ve Fortnitu ohlášena právě během premiéry nových grafických karet GeForce RTX 30.

Dovolíme si ale zaspekulovat – vzhledem k tomu, že na podporu ray tracingu by měly lákat i chystané konzole Xbox Series X a PlayStation 5, Fortnite postupně věrnější grafiku zpřístupní i na dalších herních platformách, byť to zástupci studia Epic Games zatím oficiálně nepotvrdili. Připomeňme, že díky ray tracingu zvládají grafiky realističtější vykreslování grafiky ve hrách, karty dovolují vypočítat přesné stíny odrazy a lomy světla podle konkrétních materiálů a samotné scény.

Ray tracing ve Fortnitu

 

„Epic Games dělá z Fortnite, které je již nyní kulturní senzací, přehlídku toho, jak se kompetitivní hraní zlepšuje díky technologiím,” prohlásil Matt Wuebbling, viceprezident of Global GeForce Marketing ve společnosti NVIDIA. „Hráči Fortnite brzy uvidí skvělou vizuální stránku ray tracingu nové úrovně, využijí více snímků za sekundu získaných pomocí AI poháněné funkce NVIDIA DLSS a také si vyzkouší novou sadu technologií NVIDIA Reflex pro dosažení nízké latence v esportu,“ dodal.

Zdůraznil přitom, že Fortnite bude jedním z prvních titulů, který bude podporovat NVIDIA Reflex k měření a snížení systémové latence. Reflex umožňuje hráčům zrychlit reakci systému na ovládání, a tedy zpřesnit míření a vyladit svůj systém pro souboje.

„Technologie NVIDIA Reflex poskytuje vývojářům nové funkce ke snížení latence v jejich hrách. Při hraní Fortnite na GPU GeForce RTX řady 30 je jasně patrná excelentní odezva na ovládání,“ doplnil Nick Penwarden, vice president of Engineering ve společnosti Epic Games.

Trailer k nejnovější sezóně ve Fortnitu

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru