Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Fortnite zmizel, pohltila jej černá díra Události
Fortnite - Deep Freeze Bundle (Xbox ONE)
Fortnite - Deep Freeze Bundle (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.
Plyšák Fortnite - Lama
Plyšák Fortnite - Lama
Produkt není určen k prodeji.
Povlečení Fortnite - tyrkysové
Povlečení Fortnite - tyrkysové
Produkt není určen k prodeji.

Fortnite zmizel, pohltila jej černá díra

autor: Stanislav Holý
Porucha serverů, nebo promyšlený marketing? Tuto otázku si nyní kladou miliony fanoušků battle royale hitu Fortnite. Vše přitom nasvědčuje tomu, že pravdivá je druhá zmiňovaná možnost – tvůrci ze studia Epic Games takto avizují příchod zbrusu nové sezóny.

Skalní fanoušci Fortnitu si mohli všimnout patrně již na konci minulého pracovního týdne, že se něco chystá. Na oficiálním twitterovém účtu hry byla v pátek publikována stoická zpráva: „Konec je blízko.“ V neděli pak byly všechny tweety smazány a celý účet byl zahalen do černé barvy – zobrazuje se pouze černá díra.

A tu vidí právě od nedělního večera také všichni hráči, kteří se snaží připojit ke svému účtu. Je přitom jedno, z jaké platformy se připojují. Na serveru DownDetector uživatelé hlásí od nedělních 19 hodin nedostupnost služeb, přinejmenším tisíce uživatelů si myslí, že jde o nějaký globální výpadek. Této teorii napomáhají i samotní tvůrci, kteří zatím zarytě mlčí.

Celý svět Fortnitu pohltila černá díra

 

Koupil Musk Fortnite?

Panika přichází navíc krátce poté, co internetem koloval fiktivní článek o tom, že Fornite koupil Elon Musk a chce jej úplně vypnout. To se ale pochopitelně nestalo, stejně tak pravděpodobně nemá více než 12hodinový výpadek nějaký technický problém. Tvůrci se pouze velmi originálním způsobem snaží upozornit na to, že přichází nová sezóna.

Kdyby šlo totiž o technickou chybu, tvůrci by si nedovolili jeden husarský kousek – krátce před vypnutím hry totiž připojení hráči mohli vidět to, jak celý Fortnite pohlcuje právě zmiňovaná černá díra, a to včetně jejich avatarů. Video si můžete prohlédnout výše.

Prozatím však tvůrci ze studia Epic Games budou hráče i nadále napínat – kdy bude Fortnite opět v provozu tak zatím není jasné. Na YouTube kanále Fortnitu běží již 15 hodin přenos zachycující pouze černou díru. 

Živý přenos zachycuje černou díru

Názory ostatních Geeků (2)

emperorsfist EMP

Kéž by to pohltila černá díra.

emperorsfist 14. 10. 2019 14:03

Takhle mi jenom dáváte falešné naděje.

čech136 ČEC
čech136 14. 10. 2019 16:10

@emperorsfist: Přesně.. :D

Máš něco na srdci?

nahoru