Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Galaxy Book S nabídne kompaktní rozměry i špičkovou výdrž Události
Samsung Galaxy Note10, 8GB/256GB, AuraBlack Elektronické předplatné čtiva v hodnotě 4 800 Kč na půl roku zdarma
Samsung Galaxy Note10, 8GB/256GB, AuraBlack
20 660 Kč 24 999 Kč 16 521 Kč 19 990 Kč
Samsung Galaxy Note10+, 12GB/256GB, AuraGlow
Samsung Galaxy Note10+, 12GB/256GB, AuraGlow
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Tab S6, 6GB/128GB, Wifi, Cloud Blue Elektronické předplatné čtiva v hodnotě 4 800 Kč na půl roku zdarma
Samsung Galaxy Tab S6, 6GB/128GB, Wifi, Cloud Blue
15 942 Kč 19 290 Kč

Galaxy Book S nabídne kompaktní rozměry i špičkovou výdrž

autor: Petr Kirs
Kompaktní rozměry, nízká hmotnost, LTE připojení a špičková výdrž. Řeč není o nějakém novém telefonu od společnosti Samsung, ale o modelu Galaxy Book S – novém notebooku s operačním systémem Windows 10.

Představení notebooku Galaxy Book S

 

Na včerejší tiskovce společnosti Samsung hrály první housle dva nové smartphony Galaxy Note10 a Galaxy Note10+, se kterými jsme se důkladně seznámili již v samostatném článku. Patrně nikdo netušil, že by mohl jihokorejský elektronický gigant ukázat ještě něco jiného. Však také už před tiskovkou si premiéru odbyly chytré hodinky Galaxy Watch Active2 a tablet Galaxy Tab S6.

S novým laptopem Galaxy Book S tak všem vyrazil Samsung dech. A to i kvůli tomu, že se novinka velmi povedla. Je to dáno i tím, že jihokorejský elektronický gigant nevsadil na zavedené platformy od Intelu a AMD, ale místo toho novinku s operačním systémem Windows 10 postavil na platformě Qualcomm Snapdragon 8cx. Jde o osmijádrový čipset, který dovede pracovat až při taktu 2,84 GHz.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Book S

 

Modely se odlišují kapacitou úložiště

Do vínku dostal tento stroj dále 8GB operační paměti a rychlou SSD jednotku s kapacitou až 512 GB. V prodeji se nicméně objeví také odlehčená varianta s 256GB úložištěm. V obou případech nicméně půjde kapacitu disku rozšířit pomocí paměťových karet typu microSD až o 1 TB. Bez zajímavosti není ani to, že se v útrobách laptopu ukrývá také slot pro nanoSIM karty, díky čemuž může být Galaxy Book S neustále připojen k internetu.

Čipset od Qualcommu i další součástky se obejdou bez aktivního chlazení, díky čemuž je zařízení při práci absolutně tiché. Další předností jsou extrémně kompaktní rozměry. Proporce eloxovaného hliníkového šasi, které by mělo být v praxi velmi tuhé, jsou 305,2 x 203,2 x 6,2 – 11,8 mm. V nejtenčím místě má tedy novinka v pase pouhých 6,2 mm. Hmotnost celého stroje pak činí 0,96 kg.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Book S

 

Na baterii celý den

Další velkou výhodou novinky má být velmi úsporný chod a díky tomu i velmi solidní výdrž. Podle výrobce totiž nebude problém se při běžném použití obejít bez elektrické zásuvky celý den. Například přehrávat video bude možné nepřetržitě až 23 hodin, což je rekordní výsledek. Na reálné testy si ale pochopitelně budeme muset ještě počkat.

Galaxy Book S je vybaven 13,3palcovým dotykovým displejem schopným rozpoznat až deset dotyků současně, takže majitele mohou na zařízení dotykem prstu bez problémů listovat, zoomovat a ovládat laptop podobně jako tablet nebo chytrý telefon. Novinka se chlubí také zabudovanými stereo reproduktory studiové kvality Sound by AKG, které lákají na prostorový zvuk Dolby Atmos.

Přesnou cenu a dostupnost výrobce zatím neprozradil. Zástupci jihokorejského elektronického gigantu pouze upřesnili, že na pultech obchodů se Galaxy Book S objeví ještě před Vánocemi – zda to platí také pro český trh, ale není v tuto chvíli jasné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Book S

Názory ostatních Geeků (1)

pvones PVO

16:9

pvones 13. 8. 2019 11:40

A zase to zazdí 16:9 displejem :-/ Tohle by bylo ideální s 3:2, když už v tom konečně není Intel, takže to má rovnou LTE bez nutnosti dodatečného čipu a tím výrazně vyšší ceny, jako například Surface Go LTE.

Máš něco na srdci?

nahoru