Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Garmin Connect: získejte podrobná data ze svých hodinek

Garmin Connect: získejte podrobná data ze svých hodinek

Návody
Garmin Forerunner 255S Music, Black_1419547131
Garmin Forerunner 255S Music, Black
Produkt není určen k prodeji.
Garmin Venu SQ2,Metallic Mint/Cool Mint Silicone Band_1905252219
Garmin Venu SQ2,Metallic Mint/Cool Mint Silicone Band
4 982 Kč 6 028 Kč
Garmin Fenix 7S Glass Silver / White Silicone Band_393149627
Garmin Fenix 7S Glass Silver / White Silicone Band
11 810 Kč 14 290 Kč
autor: Tomáš Novotný

Aplikace Garmin Connect je nezbytná pro spárování chytrých hodinek od Garminu s mobilním telefonem. Sama o sobě však nabízí mnohem více funkcí, a pokud chcete podrobně prohlížet naměřená data z hodinek, bez aplikaci Garmin Connect se neobejdete.

Ovládejte své hodinky pomocí Garmin Connect

Mobilní aplikace Garmin Connect je spojkou mezi telefonem a chytrými hodinkami Garmin. Vedle spárování hodinek s telefonem umožňuje nastavení základních funkcí, jako jsou Spotify, Garmin Pay nebo Obchod Connect IQ.

Také prohlížení a detailní rozbor naměřených údajů je možný jen v aplikaci Garmin Connect. Do této aplikace se ukládají všechny naměřené zdravotní údaje, absolvované fyzické aktivity či záznamy spánku. Na rozdíl od prohlížení údajů na chytrých hodinkách lze v mobilní aplikaci prohlížet také podrobnější grafy a časový vývoj.

Vedle mobilní aplikace Garmin Connect lze aplikaci stáhnout také ve verzi pro PC. Na oficiálních stránkách Garmin je k dispozici aplikace Garmin Express ve variantě pro Mac i Windows a stáhnout ji můžete na tomto odkazu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Garmin Connect

Přihlášení do Garmin Connect a orientace v aplikaci

Login do aplikace Garmin Connect probíhá skrze přihlašovací jméno a heslo. Pokud je ještě nemáte, je nutné se před prvním přihlášením do Garmin Connect registrovat.

Samotné prostředí aplikace Garmin Connect působí na první pohled poměrně složitě, a i zkušení uživatelé mají co dělat, aby se ve všech možnostech orientovali. Procházení základních funkcí je však relativně intuitivní.

01.jpg
02.jpg
03.jpg

Garmin Connect na Androidu

Funkce horní lišty

Na horní liště aplikace Garmin Connect naleznete 4 funkce. Kliknutím na levé pole můžete prohlížet aktuální oznámení, druhá funkce zleva vás přenese do prostředí vašeho osobního profilu, symbol hodinek představuje kartu nastavení vlastností hodinek a čtvrtý symbol dvou modrých šipek informuje o aktuální synchronizaci s hodinkami.

Funkce spodní lišty

Při spuštění aplikace Garmin Connect se vám automaticky zobrazí záložka “Můj den”. Tato karta představuje přehledně znázorněné údaje, které byly v daný den zachyceny vašemi chytrými hodinkami. Jde například o klidový srdeční tep, vyhodnocení kvality spánku nebo úroveň stresu.

Další funkce spodní jsou volitelné a můžete si je snadno nastavit kliknutím na “Více” a “Upravit”. Poslední funkce “Více” vás zavede do složky, kde najdete všechny historicky zaznamenané zdravotní údaje a záznamy fyzických aktivit včetně jejich časového vývoje.

V této kartě můžete také sbírat odznaky prostřednictvím funkce “Výzvy”, synchronizovat své kontakty nebo porovnávat naměřená data o spánku či fyzické aktivitě s ostatními uživateli prostřednictvím funkce Garmin Insights. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 Orientace v aplikaci Garmin Connect

Jaké údaje lze najít v aplikaci Garmin Connect?

Aplikace Garmin Connect zobrazuje a ukládá naměřené zdravotní údaje a fyzické aktivity zaznamenané chytrými hodinkami. V závislosti na modelu spárovaném s aplikací lze prohlížet následující funkce:

  Srdeční tep Funkce měří průměrnou klidovou tepovou frekvenci i záznam tepové frekvence v čase.
  Úroveň stresu Prostřednictvím variability srdečního tepu je stanovena aktuální míra stresu.
  Body Battery Na základě vyhodnocení míry odpočinku, stresu a fyzické aktivity funkce vyhodnocuje vaše množství energie.
  Kroky V aplikaci Garmin Connect lze prohlížet počet za den ušlých kroků.
  Spálené kalorie  Funkce měří klidový i celkový denní energetický výdej.
  Délka a kvalita spánku Lze prohlížet celkovou dobu spánku i jeho analýzu a stanovení doby jednotlivých spánkových fází.
  Pulzní oxymetr  Funkce měří nasycení krve kyslíkem.
  Dechová frekvence Funkce měří průměrnou minutovou dechovou frekvenci. 

 

Aktuální data ze dne lze prohlížet na záložce “Můj den”, pro prohlížení předchozích dnů a historie lze hodnoty dohledat v záložce “Více”.

Garmin Connect a spojení s aplikacemi Strava a MyFitnessPal

Aplikaci Garmin Connect lze synchronizovat s dalšími aplikacemi, které mohou navzájem sdílet a vyměňovat zaznamenaná data.

  • Garmin Connect a Strava: Synchronizací těchto dvou aplikací můžete snadno sdílet absolvované fyzické aktivity prostřednictvím aplikace Strava. Z aplikace Strava zase získáte informaci o live segmentech přímo do chytrých hodinek a můžete tak absolvovat virtuální závody s ostatními uživateli.
  • Garmin Connect a MyFitnessPal: Zatímco chytré hodinky zaznamenávají celkový denní energetický výdej, aplikace MyFitnessPal je jednou z nejpoužívanějších pro záznam energetického příjmu. Synchronizací těchto dvou aplikací lze získat údaje o energetické bilanci a snadněji kontrolovat tělesnou hmotnost.

Lze spárovat Apple Watch s aplikací Garmin Connect? 

Aplikace Garmin Connect patří mezi špičku, co se týče aplikací o načítání sportovních a zdravotních dat. Přímé párování je však možné výhradně s chytrými hodinkami značky Garmin, přenos dat mezi hodinkami Apple Watch a Garmin Connect není možný.

Pokud preferujete hodinky od Applu a chcete používat Garmin Connect, lze data uploadovat do aplikace manuálně z aplikace pro PC, případně je možné využít aplikace RunGap, která data automaticky synchronizuje.

Shrnutí

Mobilní aplikace Garmin Connect je takřka nezbytnou součástí plnohodnotného používání chytrých hodinek od Garminu. Skrze aplikaci můžete chytré hodinky synchronizovat s mobilním telefonem a prohlížet aktuální i dřívější naměřené údaje.

V aplikaci Garmin Connect lze nastavit funkce Spotify, Garmin Pay, Strava nebo MyFitnessPal, lze také upravovat vizuální stránku chytrých hodinek. Úvodní záložka “Můj den” obsahuje kompletní přehled naměřených údajů z daného dne, prostřednictvím funkce “Více” zase můžete detailně prohlížet fyzické aktivity, které se zde i ukládají.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru