Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Garmin Express: nahrávání map a aktualizace softwaru

Garmin Express: nahrávání map a aktualizace softwaru

Návody
Garmin Instinct 2 - Surf Edition, Mavericks_1982077401
Garmin Instinct 2 - Surf Edition, Mavericks
6 686 Kč 8 090 Kč
Garmin Edge Explore 2 Cyklo Navigace_125650003
Garmin Edge Explore 2 Cyklo Navigace
6 190 Kč 7 490 Kč
Garmin Fenix 7S Glass Silver / White Silicone Band_393149627
Garmin Fenix 7S Glass Silver / White Silicone Band
11 810 Kč 14 290 Kč
Garmin Edge 1040 PRO Cyklo Navigace_1767166305
Garmin Edge 1040 PRO Cyklo Navigace
12 388 Kč 14 990 Kč
autor: Tomáš Novotný

Garmin Express je aplikace sloužící ke správě a aktualizacím zařízení od značky Garmin. Pomocí této aplikace lze nahrávat mapy do navigací nebo zaznamenané fyzické aktivity do zařízení chytrých hodinek.

Aplikace Garmin Express je dostupná v PC verzi i v českém jazyce, po připojení lze spravovat libovolné zařízení značky Garmin včetně chytrých hodinek nebo navigací.

Stažení a instalace Garmin Express

Instalační soubor Garmin Express lze stáhnout na oficiálních webových stránkách Garminu, ke stažení je varianta pro Windows i pro Mac. Aplikace Garmin Express je ke stažení pouze ve variantě pro PC, varianta aplikace Garmin Express pro iPhone dostupná není, stejně tak ani pro telefony fungující na operačním systému Android.

Garmin Express snadno nainstalujete v několika krocích:

  1. Stáhněte soubor instalační soubor Garmin Express na tomto odkazu.
  2. Po stažení soubor otevřete.
  3. Po přečtení obchodních podmínek je potvrďte kliknutím.
  4. Klikněte na pole “Instalovat”, aplikace se nainstaluje během několika sekund.

Následně zapojte vaše zařízení Garmin do PC pomocí USB kabelu. Otevřete aplikaci, klikněte na “Přidat zařízení” a aplikace si zařízení sama najde. Nyní můžete své zařízení pojmenovat a po odkliknutí jej spravovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pro jaká zařízení je aplikace Garmin Express dostupná?

Aplikace Garmin Express je dostupná pro chytré hodinky, turistické navigace i autonavigace značky Garmin.

Pravidelnou synchronizací lze udržovat aktuální software u všech chytrých hodinek včetně řady Garmin Fenix, Garmin Forerunner, Garmin Vivoactive a dalších. Ve všech případech je nezbytné připojení pomocí USB kabelu k počítači, který má aplikaci Garmin Express nainstalovanou. 

Jak nahrát mapy do zařízení Garmin?

Po zapnutí aplikace se zobrazí přehled vaší aktuální verze softwaru. Pokud je k dispozici novější verze, automaticky se zobrazí možnost aktualizace softwaru a po kliknutí se zařízení začne aktualizovat.

Podobně snadno lze také aktualizovat mapy v navigacích od Garminu. Pakliže existuje novější verze map pro vaše zařízení, aplikace vám ji nabídne na hlavní stránce a po kliknutí se mapy začnou stahovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jak nahrát trasu do Garmin?

Pokud chcete nahrát trasu do vašich hodinek Garmin, je třeba využít aplikace Garmin Connect. Zde přejděte do záložky TRÉNINK -> TRASY -> VYTVOŘIT TRASU a trasu si manuálně či automaticky vygenerujete v několika krocích.

Nedostatek místa pro stažení všech map

Jelikož jsou mapy datově objemné soubory, může se stát, že pro stažení všech map (například Evropy) nebude v zařízení dostatek prostoru. V takovém případě vám Garmin Express nabídne následující možnosti:

  • Stažení pouze některých map (například České republiky a sousedních států).
  • Doplnění paměťové microSD karty do zařízení Garmin.

Aktualizace map může zabrat i několik hodin, po celou dobu aktualizace zařízení od PC neodpojujte, jinak přenos dat přerušíte.

Co si z toho vzít?

Aplikace Garmin Express je určená ke správě vašeho zařízení Garmin (chytré hodinky, navigace do auta aj.). Aplikace vyhledává nové aktualizace softwaru a map, které následně můžete stáhnout a převést do vašeho zařízení Garmin.

Aplikace Garmin Express je dostupná výhradně ve variantě pro PC. Pro spravování zařízení Garmin je tak nezbytné jej připojit k PC pomocí USB kabelu.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru