Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
GC 2019: Civilizace má nového vyzyvatele Události
Watch Dogs Legion - Ultimate Edition (PS4)
Watch Dogs Legion - Ultimate Edition (PS4)
2 313 Kč 2 799 Kč
Watch Dogs Legion - Ultimate Edition (PS4) + Figurka Resistant of London
Watch Dogs Legion - Ultimate Edition (PS4) + Figurka Resistant of London
3 305 Kč 3 999 Kč
Watch Dogs Legion - Ultimate Edition (Xbox ONE)
Watch Dogs Legion - Ultimate Edition (Xbox ONE)
2 313 Kč 2 799 Kč
Watch Dogs Legion - Ultimate Edition (Xbox ONE) + Figurka Resistant of London
Watch Dogs Legion - Ultimate Edition (Xbox ONE) + Figurka Resistant of London
3 305 Kč 3 999 Kč

GC 2019: Civilizace má nového vyzyvatele

autor: Adam Plechatý
Známe nového kandidáta na pokořitele prastaré série Civilization. Jmenuje se prozaicky Humankind a je to historická 4X strategie od tvůrců Endless Legend. A co dál? Na Gamescomu se toho letos děje mnoho. Tak neváhejte a čtěte!

Humankind

CO: Strategie typu Civilizace

KDY: 2020

KDE: PC

Žánru takzvaných 4X strategií (z anglického eXplore, eXploit, eXpand, eXterminate) už od roku 1991 dominuje klasika Sida Meiera Civilization. Ano, jsou tu i jiné, převážně vesmírné strategie, ale když se řekne 4X musí se vám vybavit stará dobrá Civka, i kdyby vás probudili o půl noci studenou sprchou. Tak. Příští rok se dočkáme vyzyvatele v podobě titulu Humankind, který se na Gamescomu ukázal pěkným trailerem a oslnil i působivou grafikou. Není běžné, aby 4X strategie vypadala tak dobře. Jen se podívejte na video...

Podle autorů se máme těšit na milion (!) civilizací, což znamená, že můžeme začínat coby staří Egypťané a postupně se přes různé diplomatické, geografické či genetické kličky dostat k Římanům či Kmérům. Jinými slovy - bude tu 60 historických kultur, jejichž kombinací od doby bronzové až po moderní věk se prý dopracujeme k šílenému číslu výše.

S vývojem nových technologií, stavbou obligátních divů a potýkáním se s reálnými historickými událostmi budete shromažďovat slávu, která bude ultimátní surovinou vašeho úspěchu a potenciálního vítězství. Taktické bitvy se stavbou budov a manévrováním v členitém terénu jsou samozřejmostí.

Ghostrunner

CO: Kyberpunková rubačka/skákačka

KDY: srpen 2020

KDE: PC, XBOX ONE, PS4

Pokud se vám zamlouvá kombinace Mirror´s Edge, Dishonored a Cyberpunk 2077, snad ani nemusíte číst dál a rovnou si v kalendáři kroužkovat srpen 2020. Ghostrunner totiž vypadá jako amalgám výše zmíněných her, přičemž vše balí do temného synthwave soundtracku a... inu popravdě trochu vyčpělého dystopického prostředí kyberpunkového světa. Většina populace podlehla globálnímu kataklyzmatu a zbytek živoří v obrovské věži řízené fašistickým režimem.

Když pomineme fádní příběh číslo 285-b a prostředí sestávající se z typických sci-fi punkových kulis prošpikovaných potrubím, kabeláží, elektrifikovaných zdí a levitujících plošinek, dostaneme se k jádru hratelnosti. To slibuje zábavný mix boje s hopsáním, slidováním a létáním skrz vzduch a nejen to. Vzpomínáte na Super Hot? Ghostrunner adaptuje podobný styl hratelnosti, kdy jeden zásah znamená smrt a ta záhy ústí v bleskurychlý restart blízko místa, kde jste naposledy vydechli.

Rozjíždí se tak blesková smršť skoků, úskoků, nožů skrz hrtany a švihání neonovým bičem, kterým se můžeme svižně pohybovat skrz úrovně hry. S blížícím se čtvrtým Matrixem a herním Cyberpunk 2077 - příští rok vypadá jako rok kyberpunku.

Watch Dogs: Legion

CO: Střílečka s otevřeným světem

KDY: 6. březen 2020

KDE: PC, XBOX ONE, PS4

Gamescom přinesl i nový gameplay trailer na očekávanou pecku Watch Dogs: Legion, byť pokud sledujete GEEK magazín a svět her obecně, ničím extrémně nepřekvapí. Pro ty ostatní ale hezky shrnuje hlavní vychytávku hry, díky které budete moci hrát za kohokoli, kdo se aktuálně snaží přežít dramatickou situaci v Londýně. S blížícím se brexitem a vůbec politickou situací ve Velké Británii je čím dál snazší dopátrat se, odkud tvůrci čerpali inspiraci při vývoji své aktuální hry...

Ale k věci. Různé postavy ve hře disponují také různými schopnostmi. Tak třeba takový Viktor Lysenko se zjevným polským přízvukem dokáže vstřebat o 50 procent větší poškození než ostatní - pokud se pořádně napije. Nebo právnička Sue, jejíž naverbování znamená, že všechny postavy obdrží 25procentní šanci, že budou okamžitě propuštěny z vězení. No pak tu máme Alana, starého pána, který má o 100 procent vyšší poškození při střelbě z pušky - jenom vám může kdykoli znenadání umřít. Prostě jen tak. Stářím.

A navždy, protože ve Watch Dogs Legion budou postavy nenávratně umírat, tak si k nim nedělejte kdovíjaký citový vztah. Na druhou stranu vybírat bude z čeho, protože v Londýně koneckonců žije mnoho lidí, že. Hratelné postavy budete rekrutovat tím, že s nimi nejprve uděláte nějaký úkol či misi, a posléze je budete moci vybavovat výzbrojí a odemykat jim nové schopnosti. Nevíme jak vy, ale my se těšíme, že si zahrajeme za královnu... Ta by mohla být nesmrtelná!

 

WATCH DOGS LEGION

Kam dál?

Třetí den Gamescomu znamená, že nás ještě čeká spousta her k odhalení a o všech, které stojí za vaši pozornost, se dozvíte u nás na GEEK magazínu. Sledujte a čtěte.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru