Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
GC 2019: EA vrací úder, FIFA 20 nabídne německou Bundesligu Události
FIFA 20 (PS4)
FIFA 20 (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
eFootball PES 2020 (Xbox ONE)
eFootball PES 2020 (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.

GC 2019: EA vrací úder, FIFA 20 nabídne německou Bundesligu

autor: Stanislav Holý
Mezi fotbalovými simulátory bude letos opravdu horko. Nejprve totiž PES získal licenci na jeden z nejpopulárnějších týmů světa – Juventus Turín, na Gamescomu se nicméně zástupci EA pochlubili, že oni nabídnou hráčům zase Bundesligu.

Zprávičku o velkém fotbalovém přestupu ve virtuálním světě jsme vám přinesli již dříve. Už před měsícem bylo tedy jasné, že Juventus Turín, který měl být jedním z taháků FIFA 20, dal přednost smlouvě s eFootball PES 2020. Fanoušci fotbálku od EA se tak budou muset místo toho smířit se smyšleným týmem Piemonte Calcio.

Exkluzivita má být dlouhodobá a váže se na název, znak, dresy i stadion. Nic z toho se tedy ve FIFA 20 nakonec neobjeví, půjde o exkluzivní obsah pro eFootball PES 2020. V simulátoru od EA sice najdete všechny známé hvězdy, mezi kterými nebude chybět například slavný Cristiano Ronaldo, ale po hřišti bude pobíhat v nějakém neznámém dresu. A to fanoušky rozhodně nepotěší.

Juventus v eFootball PES 2020

 

Hromada nového obsahu

Jenže v EA měli před Gamescomem celý měsíc na to, aby vymysleli, jak vrátit úder. A musíme podotknout, že to udělali s velkou parádou. Dohodli se s německou fotbalovou ligou na koupi práv k hned dvěma tamním nejvyšším soutěžím.

Fanoušci FIFA 20 se tak v rámci Bundesligy dočkají 13 nových stadionů a 18 týmů, které hrají v německé kopané prim. Těšit se mohou například na Veltins Arena, Signal Iduna Park či Volksparkstadion. Sluší se podotknout, že na začlenění Bundesligy pracovali lidé z EA patrně daleko delší dobu než zmiňovaný měsíc výše – však stihli navštívit několik tamních klubů a detailně naskenovat na 180 hráčů, kteří díky tomu budou ve finální verzi titulu vypadat na chlup přesně jako ve skutečnosti.

Bundesliga v titulu FIFA 20

 

Každý láká na něco jiného

Nový ročník populární fotbalové simulace Pro Evolution Soccer 2020 (PES 2020) poměrně sebevědomě slibuje přenést eFotbal jako sport širokému publiku. Populární fotbalová série pokračuje ve snaze přinést co největší realismus, bere v potaz zpětnou vazbu od fanoušků a přináší celou řadu změn. Klíčové změny je přepracování verze Master League, zbrusu novým herním módem pojmenovaným Match Day a kompletně přepracovanými herními menu.

Jednou z hlavních novinek ve fotbalové sérii od EA bude režim Volta, kdy si poskládáte tým ze tří, čtyř či pěti hráčů a vydáte se zahrát si pouliční fotbálek. Režim bude mít i příběh a chybět nebude ani online liga či možnost vybudovat si ultimátní sebranku á la Ultimate tým.

Letošní klání fotbalových simulátorů o přízeň uživatelů bude tedy rozhodně zajímavé. FIFA 20 vychází 27. září, eFootball PES 2020 pak 10. září.

Názory ostatních Geeků (3)

avatar

Slabota

eXstres 21. 8. 2019 6:52

EA si to posr*ala sama, oni byli první kdo začal tuhle licenční válku. O hratelnosti nemusíme ani mluvit... PES tu malou fifinku sní, stejně tak jako POE snědlo malinkaté diablo3 :D

avatar

Česká liga

Meny17 26. 8. 2019 1:38

zdravím mám dotaz už jsou nějaké informace ohledně České ligy ve Fifa20 ? děkuji za odpověd

Jaromír Möwald - CZC JAR
Jaromír Möwald - CZC 27. 8. 2019 13:24

@Meny17: Dobrý den, v letošním ročníku se bohužel české ligy opět nedočkáme.

Máš něco na srdci?

nahoru