Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
GC 2019: Hrajte Modern Warfare již dnes Události
Call of Duty: Modern Warfare (Xbox ONE)
Call of Duty: Modern Warfare (Xbox ONE)
1 156 Kč 1 399 Kč
Call of Duty: Modern Warfare (PS4)
Call of Duty: Modern Warfare (PS4)
1 156 Kč 1 399 Kč

GC 2019: Hrajte Modern Warfare již dnes

autor: Adam Plechatý
Alfa verze Call of Duty: Modern Warfare je hratelná pro všechny uživatele PS4. Ghost Recon Breakpoint bude mít robustní multiplayer hned po vydání. A vampírské RPG Bloodlines 2 se představuje na novém videu. Podrobnosti v článku!

Call of Duty: Modern Warfare

CO: Call of Duty

KDY: 25. říjen 2019

KDE: PC (Battle.net), XBOX ONE, PS4

Pokud vám značka Call of Duty není už vyloženě protivná, na nejnovější díl, který hodlá celou sérii docela slušně restartovat, se nelze netěšit. Ostatně naše preview jste si nedávno mohli přečíst, takže jistě víte, jak moc se sami na hru těšíme. Návrat do současných reálií ve staronových kulisách a se známými postavami z Modern Warfare ročníku 2007 nám dělá radost. Podpora GeForce RTX zase slibuje, že avizovaný skok ve vizuálu není jen marketingovým plácnutím do vody.

Modern Warfare konečně vypadá jako hra z letošního kalendáře a nejen to, svou ambicí rozšířit bitevní pole na větší počty hráčů včetně řiditelných vozidel je hozená rukavice konkurenčnímu Battlefieldu. A konkurence je dobrá, to se ví. Kromě módu Gunfight, který proti sobě staví dvě dvojice hráčů a v každém kole je vybaví náhodně vybraným setem výzbroje, se můžeme těšit i na klasický 6v6 a pak zbrusu nový Ground War. Ten pojme až 64 hráčů a nechá vás nasednout do obrněných vozidel i helikoptéry.

A jak jsme avizovali v úvodu článku, zahrát si Modern Warfare můžete již dnes. Alfa verze je počínaje dneškem a konče nedělí přístupná všem hráčům, exkluzivně však jen na PS4, a to bez nutnosti vlastnit prémiový PS Plus účet. Stačí si hru stáhnout, nainstalovat a můžete vesele hrát. Další testy budou následovat v září pro ostatní platformy.

12/9 - 13/9 PS4 (Early Access)
14/9 - 16/9 PS4 (pro všechny)
19/9 - 20/9 PS4 (pro všechny), PC (pro všechny), XBOX (EA)
21/9 - 23/9 PC, XBOX, PS4 (otevřená betaverze)

 

CALL OF DUTY: MODERN WARFARE

 

Vampire The Masquerade Bloodlines 2

CO: FPS RPG

KDY: březen 2020

KDE: PC, XBOX ONE, PS4

O pokračování 17 let starého vampírského FPS RPG Vampire The Masquerade Bloodlines jsme nadšeně psali už v dubnu, kdy se zcela nečekaně zjevilo na konferenci GDC. Fanoušci letitého originálu bezpochyby hltají každý střípek informací o druhém příchodu své modly, takže my se rovnou zaměříme na nejnovější zprávy z Gamescomu.

Tou první je, jak už je poslední dobou zvykem, podpora technologie Nvidie RTX. Ta dává v případě Bloodlines 2 opravdu smysl, protože se většina hry bude odehrávat v tmavých a neony prosvícených ulicích amerického Seattlu. Odrazy na kalužích či ve výlohách obchodů díky tomu získají tu správnou hloubku a vy můžete šmírovat své okolí, zatímco předstíráte upřený pohled na umělého panáka za sklem.

Na video nahoře jste jistě už klikli. To ukazuje skoro půl hodinu záběrů, které si s sebou tvůrci přivezli do Kolína nad Rýnem. V něm se můžeme pokochat atmosférou nočního města i jeho různých zákoutí, pokecáme si s různými postavami a samozřejmě si také zabojujeme. Video nicméně vydá za tisíc slov, tak si vyhraďte půl hodinu, nalijte si červeného vína (nebo rajčatového džusu) a vychutnávejte...

VAMPIRE THE MASQUERADE BLOODLINES 2

 

Ghost Recon Breakpoint

CO: Taktická střílečka

KDY: 4. říjen 2019

KDE: PC, XBOX ONE, PS4

Ghost Recon Breakpoint nemá daleko do svého vydání a jak moc se těšíme na jeho příběhovou část se můžete dočíst v našem nedávném preview. Velká péče tvůrců nicméně směřovala do jeho multiplayerového módu, který v případě původního dílu zůstal tak trochu na ocet. Tedy alespoň nějakou dobu po vydání. Ne tak v případě Breakpoint, jehož PvP režim Ghost War bude robustní hned od začátku a navíc bude úzce provázaný s kampaní - a naopak.

Jak to bude fungovat? Spojení obou složek hry bude spočívat v přenositelném progresu vaší postavy, tedy například její výzbroje, výstroje, dovedností a odměn. Že byste si ale mohli v singlu nahrabat ty nejsilnější kvéry a oblečky a přinést si jej na bojiště s ostatními hráči? To zas ne, balanc PvP režimu je pochopitelně pro autory prioritou, a tak se od sebe budou předměty (zbraně, brnění apod.) více či méně lišit v závislosti na zvoleném módu. Nikdo by neměl mít jasnou převahu.

Dvojice známých módů (Elimination a Sabotage) s výmluvnými názvy se vrací, tentokrát však na podstatně větších mapách, které protentokrát nebudou slepými kopiemi lokací z příběhové kampaně. Různé typy počasí a denní doby jsou samozřejmostí. Zajímavým prvkem, který by měl jednotlivé potyčky elegantně gradovat, je zmenšující se kruh známý z žánru battle royale - kruh se nicméně aktivuje až po nějaké době. Pasivní hráče navíc budou tvůrci nutit k aktivitě tím, že skilly se budou dobíjet pouze určitými aktivitami - spottingem, léčením parťáků, střelbou. Ghost Recon Breakpoint tak vypadá jako skvělé pokračování, co říkáte?

GHOST RECON BREAKPOINT

Kam dál?

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru