Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
GC 2019: Tři herní pecky, které stojí za pozornost Události
Greedfall (PS4)
Greedfall (PS4)
991 Kč 1 199 Kč
Greedfall (Xbox ONE)
Greedfall (Xbox ONE)
991 Kč 1 199 Kč
Need for Speed: Heat (PC)
Need for Speed: Heat (PC)
1 280 Kč 1 549 Kč 867 Kč 1 049 Kč
Need for Speed: Heat (PS4)
Need for Speed: Heat (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
Need for Speed: Heat (Xbox ONE)
Need for Speed: Heat (Xbox ONE)
1 487 Kč 1 799 Kč 1 115 Kč 1 349 Kč

GC 2019: Tři herní pecky, které stojí za pozornost

autor: Adam Plechatý
První den herní výstavy Gamescom je za námi, a zatímco Jarda běhá po výstavišti a sbírá pro vás exkluzivní pikantérie přímo z místa dění, my pro vás na GEEK magazínu sestavili trojici titulů, které stojí za vaši pozornost. Jaké to jsou?

GreedFall

CO: RPG

KDY: 10. září 2019

KDE: PC, XBOX ONE, PS4

Nevelké francouzské studio Spiders má za sebou už hrstku titulů, které si pár fanoušků zajisté našly, ale díru do světa ještě neudělaly. GreedFall má být jejich dosud nejambicióznějším projektem, a sice velkolepým příběhovým RPG. V něm se coby lidský konkvistádor účastnit kolonizační války na fiktivním ostrově a bude jen na vás, zda-li se přidáte k domorodým elfům, nebo uzavřete alianci s některou z frakcí soupeřících o bohatství a nadvládu nad nově objevenou zemí.

Volný výběr pohlaví a dalších atributů vaší postavy je samozřejmostí, nicméně co se týče vašich dovedností, hra vás nebude nijak škatulkovat a nechá vás proplouvat svými vodami s relativní volností. Stovky skillů půjde skloubit s velkým množstvím výzbroje a výstroje tak, aby ten váš avatar byl... inu opravdu váš. Kromě boje se pak dočkáme důrazu na diplomacii (tedy dialogy) i plížení.

Důležitým prvkem hry budou také vztahy. A to nejen mezi vámi a zdejšími frakcemi, každá s vlastním přesvědčením i ambicemi, ale také v rámci vaší družiny. Koho si s sebou vezmete, komu pomůžete, koho necháte stranou a s kým si něco (mrk mrk) začnete - to vše bude podle autorů rýsovat příběhové kontury hry až do samého konce. To jsou bezpochyby velké ambice a my jsme zvědavi, jak se to malému studiu podaří ukočírovat. Dozvíme se již brzy, tak si počkejte na recenzi.

GREEDFALL

Need For Speed Heat

CO: Auťáky

KDY: 8. listopad 2019

KDE: PC, XBOX ONE, PS4

A teď něco pro fanoušky rychlých kol. Značka Need For Speed se vrací již po devětadvacáté s podtitulem Heat, který bude po značně nepovedeném Payback z minula mít co napravovat. Ve smyšleném Palm City budete nicméně závodit v rychlých a drahých autech, to je jasné, a to jak ve dne tak i v noci. Zkrátka pořád.

Zatímco však ve dne se pojedou oficiální a radnicí schválené závody, v noci se bude trhat asfalt v nelegálních pouličních sprintech, kde se do všeho zapojí i místní policie. Nenechte se mýlit, pořádkové složky na kolech budou dohlížet na pořádek i ve dne, teprve za svitu luny se z nich stanou pořádní tvrďáci schopni na vás poslat vrtulník i pancéřovaný vůz.

Jak už je dnes zvykem, celý svět bude otevřený k průzkumu a závoděním či plněním různých úkolů budete sbírat buď takzvaný Cred (ve dne) či Rep (v noci). Za tuto herní měnu si pak budete odemykat vylepšení jak pro svého avatara, tak samozřejmě (a především) pro svůj vůz. Ano, tuning bude i tentokrát hrát zásadní roli. Co naopak bude prý chybět jsou loot boxy, tedy alespoň tak se zatím vyjadřují tvůrci. Že EA nakonec nějaké ty mikrotranskace do hry propašuje, o tom snad ale nemůže být pochyb.

NFS: HEAT

Death Stranding

CO: Survival akce

KDY: 8. listopad 2019

KDE: PS4

Hideo Kojima, tvůrce série Metal Gear Solid a nyní také Death Stranding, nepřestává provokovat, překvapovat i mystifikovat. Do vydání exkluzivního PS4 titulu Death Stranding zbývají necelé tři měsíce a my stále tápeme, co se konkrétní herní náplně týče. O příběhu, který zahrnuje podivné stínové přízraky, alternativní vesmíry a v neposlední řadě kojence zavřené v průhledných kapslích... Nepochybujeme o tom, že nakonec to všechno bude dávat smysl, ale zatím jen kroutíme nevěřícně hlavou.

Nový trailer na hru začíná skoro minutovou sekvencí, kdy si hlavní hrdina (Norman Reedus) dává šlofíka pod horským svahem. V pozadí se tyčící skalnaté hory a pahorky působí majestátně a my už tušíme, že se na ně budeme brzy šplhat. Ne však dříve, než se hrdina pomalu probudí, postaví se a na hráčův pokyn se vymočí. Opravdu! Dokonce se na obrazovce objeví odpočet mililitrů tekutiny v jeho močovém měchýři. L2 se připravíte, R2 vypustíte - radí vám uživatelské rozhraní.

Skandální? Možná, ale jak už je u japonského tvůrce zvykem, i taková (běžná) věc se dá takticky využít. Na videu je vidět, že na pokropeném místě vyroste houba. Bude jedlá? Budeme po ni moci někam vyšplhat? Nebo snad se za ni schovat? Jen čas ukáže. Video opět ukazuje, že budeme někam cosi nosit a na nepřístupná místa se dostávat po teleskopickém žebříku, který si nosíme s sebou v obrovském batohu.

A více co? Nám se to líbí! V době, kdy přesně víme, co se na nás ve hře chystá, je podobně tajemný a místy úplně absurdní titul jako Death Stranding vítanou změnou.

DEATH STRANDING

 

Kam dál?

Sledujte naše zpravodajství z německé výstavy Gamescom i nadále. Zítra vám přineseme další články o nejzajímavějších hrách z výstavy. Níže naleznete informace o dalších titulech, které hrály na Gamescomu prim: 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru