Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
GDC 2016: Sony láká na virtuální realitu. Fanoušci PlayStationu se mají na co těšit Události

GDC 2016: Sony láká na virtuální realitu. Fanoušci PlayStationu se mají na co těšit

V americkém San Francisku se tento týden koná konference GDC věnovaná hernímu průmyslu. Místo nových akčních stříleček a nervy drásajících strategií se zde však ukazuje nové herní železo. To přivezla do USA i společnost Sony.

Jedním z nejožehavějších témat prakticky všech technologických konferencí letošního roku je virtuální realita. Právě té byla věnována také akce společnosti Sony. Ta v San Francisku ukázala finální verzi svého headsetu PlayStation VR, který bude spolupracovat se stejnojmennou televizní konzolí tohoto výrobce. Prozrazeny navíc byly všechny důležité detaily.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

PlayStation VR

 

Ještě pár týdnů před samotnou konferencí to vypadalo, že Sony bude svými virtuálními brýlemi cílit především na náročnější uživatele. To jinými slovy znamená, že bude konkurovat například headsetům Oculus Rift a HTC Vive, které se v současnosti považují za etalony třídy. Zástupci japonského elektronického gigantu nicméně dali na své tiskové konferenci jasně najevo, že tomu bude tak trochu jinak. Novinka totiž bude lákat i příznivou pořizovací cenou. A my jsme samozřejmě nezůstali pozadu a PlayStation VR si už u nás můžete předobjednat.

Zatímco zmiňované konkurenční systému pro virtuální realitu budou atakovat cenovky pohybující se mezi 20 000 a 25 000 Kč, novinka s logem Sony bude výrazně levnější. Nabízet by se měla začít už letos v říjnu za 399 euro, tedy necelých 11 tisíc korun. To není rozhodně málo, na druhou stranu to je výrazně méně než u konkurence.

Představení virtuálního headsetu od společnosti Sony

 

PlayStation VR nabídne 5,7palcový OLED displej, který pro každé oko bude zobrazovat plochu o velikosti 960 x 1080 obrazových bodů. Díky integraci řady senzorů bude futuristicky vyhlížející helma schopna rozpoznat pohyb ve 360°. Latenci se výrobci podařilo stáhnout pod 18 ms, přičemž jednotlivé tituly mohou běžet při 120 snímcích za sekundu. Mimochodem už nyní byly ohlášeny tituly Until Dawn: Rush of Blood, The Playroom VR či Eagle Flight.

Nový virtuální headset od společnosti Sony je kompatibilní s konzolí PlayStationem 4, která se stará o potřebný výpočetní výkon v jednotlivých hrách. Kromě zmiňované televizní konzole je zapotřebí ještě kamera PlayStation, která snímá helmu v prostoru a tím zpřesňuje polohu samotného uživatele ve hře. Tituly je pak možné ovládat klidně i pomocí standardního DualShock ovladače.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

PlayStation VR

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru