Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Geek Halloween: TOP 10 nejstrašidelnějších filmů, které si musíte pustit

Geek Halloween: TOP 10 nejstrašidelnějších filmů, které si musíte pustit

Produktové tipy
Epson EB-FH52_1457412745
Epson EB-FH52
15 694 Kč 18 990 Kč
HP CC200 + 84" projekční plátno_1302723983
HP CC200 + 84" projekční plátno
3 298 Kč 3 990 Kč
TCL 65C735 - 164cm_1463108106
TCL 65C735 - 164cm
15 034 Kč 18 191 Kč
Bonbony Halloween Pumpkin, mix sladkostí - v hodnotě 129 Kč_852555645
Bonbony Halloween Pumpkin, mix sladkostí - v hodnotě 129 Kč
Produkt není určen k prodeji.

Přinášíme tipy na nejlepší halloweenské filmy - klasické horory, pár novinek a filmů, u kterých se pobavíte, i když horory v lásce nemáte. A jako bonus pro nejrychlejší čtenáře máme 20 kódů na měsíc zdarma ve streamovací službě SkyShowtime.

Vřískot

Nejlepší hororový thriller 90. let, to je Vřískot neboli Scream režiséra Wese Cravena. Těšit se můžete na hvězdné obsazení v čele s mladičkými Courteney Cox nebo Drew Barrymore, jedinečný styl i morbidní humor. Ale pozor! Za každou cenu se vyhněte remaku Vřískotu z loňského roku, který je jenom slabým odvarem povedeného originálu.

Kde sledovat: SkyShowtime

Šestý smysl

Mysteriózní thriller o osmiletém chlapci, který vidí mrtvé lidi, je právem považován za jeden z nejděsivějších halloweenských filmů. A to i přesto, že násilí nebo lekačky tu rozhodně nehrají prim. Šestý smysl je důkazem toho, že nejvíc se bojíme toho, co nevidíme. Těšit se můžete na Bruce Willise v životní roli i nečekaná překvapení a příběhové zvraty.

Kde sledovat: Disney Plus

Denní směna

Abyste si nemysleli, že jsme zapomněli na novinky, chtěli bychom vám doporučit nápaditou akční komedii Denní směna s Jamiem Foxxem v hlavní roli. Čistič bazénů přes den, lovce upírů v noci, to je ve zkratce CVčko hláškujícího protagonisty, kterého si rychle zamilujete. V povedeném debutu režiséra JJ Perryho se v epizodní roli mihne i rapper Snoop Dogg – a možná kvůli němu uroníte i jednu slzičku.

Kde sledovat: Netflix

Rosemary má děťátko

Kultovní mrazivý film polského režiséra Romana Polanského patří mezi absolutní klasiky. Crossover mezi thrillerem, dramatem a hororem se zaměřuje novomanžele Rosemary a Guye Woodhouseovy. Ti se nastěhují do domu v New Yorku s podivnými sousedy a nedbají na varování, že zde došlo hned k několika tragickým úmrtím. A pak Rosemary otěhotní… jak to všechno dopadne? Jsou to jenom představy unavené prvorodičky, nebo je dům skutečně středobodem rituálů okultistické sekty?

Kde sledovat: SkyShowtime

Texaský masakr motorovou pilou

Moderní remake klasického krváku, který v 70. letech nastolil pravidla vyvražďovacích slasherů, se snažil přivést obstaróžní "béčko" do nového tisíciletí. Film z roku 2003 tak nabízí rychlejší tempo, zběsilejší střih a větší množství krve a nechuťáren. Kdo původní Masakr nezná, spíš ocení tento stravitelnější remake, ve kterém slavný Leatherface, narušený vidlák s maskou z lidské kůže na hlavě, mlátí a rozřezává mladé sexy lidi. Není to žádný povýšený horor, na které jsme zvyklí dnes, ale pokud se krve nebojíte, je Texaský masakr absolutní povinnost.

Kde sledovat: Netflix

Scary Movie

První Scary Movie z roku 1991 patří mezi nejlepší hororové parodie, které si užijete nejvíc, jestli máte nakoukané slashery z 90. let. Tvůrci si střílejí hlavně z Vřískotu a Tajemství loňského léta, ale neušetřili ani Pátek třináctého, Osvícení, Záhadu Blair Witch nebo Matrix a nad to přidali spoustu sexuálního a huličského humoru. Připravte své bránice, protože při sledování Scary Movie hrozí, že umřete... smíchy.

Kde sledovat: SkyShowtime

Mlčení jehňátek

Filmová klasika s Jodie Fosterovou a Anthony Hopkinsem v hlavní roli se na portálu ČSFD řadí mezi 20 nejlépe hodnocených filmů všech dob. Koneckonců jde o první a dosud jediný horor, který vyhrál Oscara - a je nutné říci, že naprosto zaslouženě. Kriminální snímek na pomezí thrilleru a hororu vypráví příběh mladé agentky FBI, která se snaží dopadnout bestiálního vraha, který unáší ženy a stahuje je zaživa z kůže. Aby ho vypátrala, musí spojit síly s jiným sériovým vrahem, vysoce inteligentním psychiatrem Hannibalem Lecterem, který si zas rád pochutná na lidském mase. Začíná tak nebezpečná hra, ve které jde o život nejen uneseným ženám.

Kde sledovat: Amazon Prime Video

Úsvit mrtvých

Zacka Snydera určitě znáte jako režiséra superhrdinských filmů nebo epického válečného snímku 300: Bitva u Thermopyl. Ale věděli jste, že svou kariéru celovečerního režiséra začal s neméně skvělým akčním hororem Úsvit mrtvých? Tento remake zombie klasiky od legendárního George Romera úspěšně převedl témata původního sedmdesátkového filmu a Snyder tak natočil strhující akční strašidlárnu o pandemické zombie apokalypse ještě dávno před tím, než byli zombíci všeobecně cool a existoval nějaký covid.  

Kde sledovat: SkyShowtime

Kruh

Americký remake japonského Ringu spustil na začátku tisíciletí vlnu převádění asijských hororů do západního světa. A hned napoprvé to vyšlo snad nejlépe. Režisér Gore Verbinski obohatil japonskou duchařskou záhadu o svůj cit pro nádhernou kameru a působivý soundtrack Hanse Zimmera, a vytvořil tak jednu z nejlepších mrazivých žánrovek. Příběh o prokleté VHS kazetě a novinářce, která má 7 dní na to, aby kletbu zlomila a zabránila tak blížící se smrti, zní možná trochu přitažený za vlasy... Ale při sledování vás tísnivá atmosféra nenechá vydechnout a příště možná necháte neznámé číslo na telefonu jít rovnou do hlasové chránky.  

Kde sledovat: SkyShowtime

Halloween

Čím jiným můžeme speciální strašidelný seznam uzavřít než filmem s výmluvným názvem Halloween. Pokračování klasiky z roku 1978 se notně inspiruje stejnojmenným prvním dílem, který mladší diváci už určitě neznají, zároveň však přináší zcela novou zápletku. Filmový vrah Michael Myers se nečekaně dostává z psychiatrické léčebny na svobodu a ztělesňuje ty vůbec nejhorší obavy. Maskovaný zabiják se totiž pokoušel vraždit už dříve a na svou oběť nezapomněl.

Kde sledovat: SkyShowtime

Bonus pro nejrychlejší: 20 kódů na měsíční předplatné SkyShowtime

Jestli si chcete doplnit hororové vzdělání, máme pro vás exkluzivně 20 kódů na měsíc SkyShowtime zcela zdarma. Najdete tu spoustu zajímavých strašidelných kousků včetně mnoha těch, které jsme vybrali mezi vůbec nejlepší filmy na Halloween

SSTGALCFMVLPJQ
SSTP98DX66RCU6
SST6H3G3NHGA6Y
SSTMT66GLBEERF
SSTAD77JXNVBBM
SSTJFBWFBFXWMD
SSTBPE77BQYCDB
SSTEPDMFLB89GV
SSTKMEHGWPXTNT
SSTECJXNKXHPGF
SST7LM8EHET48D
SSTDJ6DB9JPEFG
SSTRBE79UHDHWL
SSTMUQNB9VMHRH
SST4GQUC86CD4R
SSTKYDVCMT8PPA
SSTH99DDM38PKV
SSTTW6MWUJD4YK
SSTFRBRXNG4RJ8

 

Přečtěte si návod, jak aktivovat SkyShowtime na měsíc gratis. Jestliže kód v poli pro zadání nefunguje, znamená, že byl někdo před vámi rychlejší. Pokud na vás kód už nevyšel, nezoufejte. Tento týden vám přineseme další žebříčky nejlepších herních a seriálových hororů, vždy s čerstvými kódy na SkyShowtime. Tak sledujte náš Facebook a čtěte GEEK Magazín, ať se o nich dozvíte jako první!

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru