Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
GEEK tip: Připravte se na zimu. Stylově Recenze
Eve DeGree
Eve DeGree
Produkt není určen k prodeji.

GEEK tip: Připravte se na zimu. Stylově

Je vyrobený z eloxovaného hliníku a nevadí mu voda. Samozřejmostí je možnost připojení přes rozhraní Bluetooth. Řeč není o žádném novém počítačovém tabletu, ale o elegantním monitoru teploty a vlhkosti Elgato DeGree. 

Chytrá domácnost je bez nadsázky fenoménem dnešní doby. Ještě před pár lety to připomínalo sci-fi, ale v dnešní době je díky rozmachu internetu možné nechat různé úkony v našem obydlí automatizovat a zároveň sledovat z jediného přístroje vše, co se v jednotlivých místnostech děje.

Zapojení některých senzorů a čidel v rámci chytré domácnosti však nemusí být především pro méně zběhlé uživatele úplně jednoduché. A právě zde se objevuje na scéně společnost Apple, která začala budovat vlastní ekosystém chytré domácnosti už v roce 2014. Řeč je o technologii zvané Apple HomeKit, která si klade za cíl proces správy i konfigurace jednotlivých zařízení co nejvíce zjednodušit. A právě tento systém využívá i hlavní hrdina dnešních GEEK tipů – monitor teploty a vlhkosti Elgato DeGree.

Představení monitoru teploty a vlhkosti Elgato DeGree

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Elgato DeGree

 

Luxus od samého začátku

Přístroje Applu se vždycky pyšnily exkluzivním vzhledem. A toho si jsou patrně vědomi také páni inženýři ze společnosti Elgato. Už samotný obal monitoru totiž dává tušit, že jde o prémiové zařízení. Balení se totiž skládá z několika krabiček a když konečně otevřete tu poslední, kouká na vás samotné zařízení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení testovaného monitoru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obal se skládá z několika krabiček

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

A takto je v krabičce uloženo samotné zařízení

 

Precizní zpracování i použité materiály

Pocit luxusu určitě neopadne ani ve chvíli, kdy zařízení vezmete do ruky a začnete si jej prohlížet ze všech stran, právě naopak. Dominantním prvkem čelní strany je displej, nechybí však ani logo výrobce.

Zadní strana je plastová, nachází se zde slot pro baterii, otvor pro přidělání na zeď a v neposlední řadě také ovládací tlačítko. Celé zařízení si skutečně vystačí pouze s jedním jediným tlačítkem. Vyzdvihnout si zaslouží také jeho kompaktní rozměry 54 x 54 x 15 mm.

Zpracování se drží na skutečně vysoké úrovni. Ani při pohledu zblízka si nevšimnete, že by na zařízení byly nějaké spáry nebo spoje. Patrně i díky tomu se přístroj může pochlubit tím, že je vodotěsný, takže může být využit klidně i jako venkovní teploměr.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešního článku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na logo výrobce na čelní straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zařízení je velmi kompaktní

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Slícování jednotlivých částí je bez sebemenší chybičky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bočnice zařízení jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana je plastová

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na jediné ovládací tlačítko

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Slot pro vložení baterie

 

Pod taktovkou Applu

Monitor Elgato DeGree je určen výhradně pro přístroje s logem nakousnutého jablka, spolupracuje s chytrými telefony iPhone, počítačovými tablety iPad nebo multimediálními přehrávači iPod touch s operačním systémem iOS 10.3 nebo vyšším.

Připojit jej je možné přímo prostřednictvím aplikace HomeKit, která je v nejnovějších verzích operačního systému iOS již předinstalovaná. Přímo v obslužném softwaru od Applu je možné přidávat jednotlivá čidla, tedy nejen testovaný kousek.

V aplikaci od amerického počítačového gigantu nechybí ani možnost rozdělení do místností a detailní náhled vlastností senzoru. Jednotlivé senzory zde však nemají vlastní ikonky, takže je trochu složitější se v nich zorientovat.

Elgato DeGree přitom spolupracuje i s ostatním příslušenstvím připojeným přes tento standard. Zařízení tak může s pomocí dalších senzorů sloužit například k automatickému spouštění ventilátoru, pokud je teplota v pokoji příliš vysoká. Stejně tak je možné nechat pracovat například zvlhčovač, pokud je vzduch příliš suchý.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kód pro přidání zařízení se nachází na obalu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple HomeKit

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zařízení spolupracuje výhradně s přístroji s logem nakousnutého jablka

 

Přehledné a přesné funkce

Samotný monitor slouží k okamžitému přehledu o hodnotách teploty a vlhkosti, kde je zrovna používán. K tomu slouží jednoduchý displej, který má v podstatě tři režimy. Zobrazuje vlhkost a dále pak teplotu, a to ve stupních Celsia i Fahrenheita.

S využitím zařízení s logem nakousnutého jablka je pak možné přistupovat i k historickým datům o měření. Ty je pak možné prohlížet v přehledných grafech – k dispozici jsou měsíční, denní nebo dokonce i roční. Uživatel pak podle naměřených dat může hlídat například konstantní teplotu ve vinotéce.

Vyzdvihnout si zaslouží také použití senzorů State-of-the-art, které kladou velký důraz na přesnost. Bluetooth Low Energy umožňuje snadnou synchronizaci a energetickou úsporu. Baterie jsou vyměnitelné a vydrží na jedno nabití podle informací výrobce déle než rok.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zařízení může monitorovat například vinotéku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Data je na iPhonu a iPadu možné zobrazovat i v grafech

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na displej zařízení

 

Resumé

Apple HomeKit ukazuje, jak mohou být systémy chytré domácnosti uživatelsky přívětivé, a přitom i šikovné. A důkazem toho je i zařízení Elgato DeGree. To vyniká především kvalitou dílenského zpracování, prémiovými materiály a voděodolností. Díky tomu může být tento stylový monitor použit venku i uvnitř. 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru