Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
God of War, Hogwarts Legacy i nová oznámení z PlayStation State of Play

God of War, Hogwarts Legacy i nová oznámení z PlayStation State of Play

Události
God of War Ragnarök - Launch Edition (PS4)_824631540
God of War Ragnarök - Launch Edition (PS4)
1 404 Kč 1 699 Kč
God of War Ragnarök (PS5)_1516597610
God of War Ragnarök (PS5)
1 487 Kč 1 799 Kč
Hogwarts Legacy (PS5)_1444952156
Hogwarts Legacy (PS5)
1 487 Kč 1 799 Kč
autor: Ondřej Koch

Nášupu novinek dominuje příběhový trailer s Kratosem a Atreem v hlavní roli, na své si ale přijdou i fanoušci ság Harry Potter či Star Wars.

U příležitosti začátku Tokyo Game Show se společnost Sony rozhodla v rámci tradičního streamu s názvem State of Play zaměřit o něco více na japonskou herní tvorbu, velkou porci času však dostaly i očekávané AAA tituly v čele s pokračováním God of War. Podívejte se s námi vše zajímavé, co se na konzolích PlayStation 4, PlayStation 5 a systému PSVR2 objeví v následujících měsících. 

Ragnarok se blíží

A nemůžeme začít ničím jiným než právě tříminutovým příběhovým trailerem na God of War Ragnarok, očekávanou pecku, která dorazí už 9. listopadu letošního roku. Nový trailer se zaměřuje na to, jakým způsobem Kratose dohání jeho temná minulost, ale i na skutečnost, že Atreus bude chtít zjistit daleko více informací o svém osudu souvisejícím s mytologickou postavou Lokiho. Trailer je doslova nabitý akčními scénami, hláškami, které mají potenciál stát se legendárními (za všechny jmenujme "Death can have me, when it earns me!"), ale také úžasnými odkazy na severskou mytologii. V příštích dnech se určitě na YouTube objeví řada detailních rozborů, vzhledem k blížícímu se datu vydání však možná stojí za to, abyste si svět God of War Ragnarok objevili sami pro sebe. 

Exkluzivní obsah v Hogwarts Legacy

Další očekávanou novinkou je určitě Hogwarts Legacy, akční RPG zasazené do kouzelnického světa na konci 19. století, které nakonec vyjde na začátku příštího roku. Jde sice o multiplatformní titul, nicméně společnost Sony odhalila, že na majitele konzolí z rodiny PlayStation přeci jenom čekají nějaké výhody. Jednou z nich bude i exkluzivní quest pro vlastníky Deluxe Edice, který hlavního hrdinu (či hrdinku) zavede do Prasinek, ve kterých jeden z obchodů provází mysteriózní kletba.

Ať vás provází Síla na PSVR2

Zcela nově oznámeným titulem pro připravovanou sadu virtuální reality PlayStation VR2 je Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge - Enhanced Edition. Akční adventura původně uvedená v roce 2020 na Oculus Quest sbírala veskrze pozitivní hodnocení hráčů i recenzentů, nyní míří s vylepšenou grafikou na další VR platformu. Doufejme, že zdaleka nejde o poslední oznámení zajímavého obsahu pro PSVR2, neboť každý systém "dělají" z velké části hry, a fanoušci potřebují další tituly, na které se mohou těšit, které by si na svůj virtuální wishlist zařadili k Horizon Call of the Mountain

Nový Tekken? Nový Tekken!

Arkádová řezačka od Bandai Namco je s konzolemi PlayStation jednomyslně spojena už od roku 1995, kdy vyšel první díl jakožto port z původního arkádového automatu. Je to až neuvěřitelné, že se brzy na PlayStation 5 dočkáme už osmého dílu legendární série. Podle všeho se hra neobjeví na starší generaci konzolí, naopak si ji budou moci užít i majitelé Xbox Series X a Series S a také počítačů. Datum vydání zatím nebylo ohlášeno. 

Hororové ježdění po americkém severozápadě

Zajímavým žánrovým crossoverem je nově ohlášená hra Pacific Drive, kterou snad nelze okomentovat jinými slovy než "Alan Wake potkává Drivera". Vaším jediným společníkem ve světě plném děsivých nástrah bude automobil v dobově oblíbené karosářské variantě wagon, a dost pravděpodobně půjde o opravdu pořádnou jízdu. Pacific Drive je debutem studia Ironwood a na konzoli PlayStation 5 dorazí v roce 2023. Prohánět se budete po "Olympic Exclusion Zone" - a o tom, jak tato radiací a anomáliemi pokrytá část Ameriky vznikla, si můžete přečíst (v angličtině) na oficiálním blogu PlayStation

Zapomeňte na nindži a samuraje, seznamte se s roniny

Poslední z velkých her ukázaných v rámci State of Play je Rise of the Ronin. Open-world RPG nás zavede do roku 1863 v Japonsku. Trochu se zdá, jako by se po úspěchu Ghost of Thushima s velkými hrami situovanými na japonské ostrovy roztrhl pytel - vždyť jen před pár dny jsme psali o novém Assassin's Creed právě z Japonska. Každopádně, Roninové jsou legendární bojovníci, kteří budou spoluutvářet novou éru Japonska, které se postupně proměňuje z tradiční země v moderní. Hru připravuje studio Koei Tecmo a vydává Team Ninja, a to jako PS5 exkluzivitu v roce 2024. 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru