Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
God of War Ragnarök se dere do čela žebříčku nejúspěšnějších her

God of War Ragnarök se dere do čela žebříčku nejúspěšnějších her

Události
PlayStation 5 + God of War Ragnarök_874488082
PlayStation 5 + God of War Ragnarök
14 455 Kč 17 490 Kč
God of War Ragnarök - Launch Edition (PS5)_745798506
God of War Ragnarök - Launch Edition (PS5)
1 487 Kč 1 799 Kč
Tričko God Of War Ragnarok - Characters Logo (XXL)_638839755
Tričko God Of War Ragnarok - Characters Logo (XXL)
Produkt není určen k prodeji.
autor: Karel Dvořák

Mnozí to předpovídali, a první statistiky to potvrzují. Titul God of War Ragnarök se okamžitě vyhoupnul do čela žebříčku těch nejúspěšnějších her.

Hned na úvod se sluší zmínit, že na GEEK Magazínu už pro vás horlivě připravujeme podrobnou recenzi tohoto hitu! A přestože zatím nejsou oficiální statistiky napříč celým trhem k dispozici, podíváme se alespoň na první zveřejněná čísla, u kterých si čekání na recenzi trochu zkrátíme.

GamesIndustry.biz jasně uvádí, že Ragnarök je po prvních pěti dnech v prodeji v Anglii tím vůbec nejprodávanějším titulem a v rámci celé značky God of War jde o nejúspěšnější vstup na trh. „Prodeje fyzických nosičů byly dechberoucí, vyšší než u jakéhokoliv titulu této série,“ prohlásil šéf analytiků GfK Dorian Bloch.

Trailer ke hře God of War Ragnarök

Zaujal balíček s konzolí

Například předchozímu titulu God of War z roku 2018 patřila v těchto statistikách až pátá příčka. Připomeňme, že první díl ze série God of War byl vydán už v roce 2005. K úspěchu novinky podle Blocha přispěl i fakt, že Sony nabídlo God of War Ragnarök v balíčku společně s konzolí PlayStation 5. Plných 55 % prodejů konzolí od Sony tak v uplynulém týdnu připadlo právě na balíčky s titulem Ragnarök.

Nebývalý zájem o novou hru potvrzuje také platforma Twitch, respektive studnice statistik Twitchtracker. Podle ní se Ragnarök ujímá vedení i v rámci streamování. S 153 tisíci sledujícími patří streamům s touto hrou aktuálně druhé místo. Pro úplnost dodejme, že lépe si z her vede už jen Counter-Strike: Global Offensive s 206 tisíci sledujícími.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Statistiky Twitchtrackeru jasně ukazují, jaký je Ragnarök hit

O čem hra je?

Děj God of War Ragnarök se odehrává několik let po předchozím dílu z roku 2018. Přežití ale nebudou mít hlavní hrdinové tentokrát vůbec jednoduché, neboť na Midgard dopadly mrazivé vichry Fimbulwinter.

V pokračování této ságy se dočkáme dalšího vývoje vztahu otce se synem, a pochopitelně také spousty soubojů. Fanoušci se mohou těšit také na velké množství vedlejších postav či devět světů, které spojuje strom Yggdrasil. Ty všechny budeme moci navštívit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

God of War Ragnarök

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru