Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Godzilla a Kong změří síly až v roce 2024

Godzilla a Kong změří síly až v roce 2024

Události
Plyšák Mario - Diddy Kong_1649525507
Plyšák Mario - Diddy Kong
Produkt není určen k prodeji.
Batoh Super Mario - Donkey Kong AOP Bananas_211132781
Batoh Super Mario - Donkey Kong AOP Bananas
660 Kč 799 Kč
autor: Stanislav Holý

Je to potvrzené! Dalšího epického souboje legendárních monster se dočkáme již v přespříštím roce, na přelomu zimy a jara totiž bude mít premiéru pokračování snímku Godzilla vs. Kong.

První informace k chystanému filmu se objevily již před pár měsíci, tehdy se hovořilo o tom, že nový snímek Godzilla vs. Kong bude mít premiéru v příštím roce. Nakonec je ale vše jinak. Tvůrci ze studia Warner Bros. nyní oznámili, že premiéru v kinech bude mít novinka až 15. března 2024.  

Trailer k filmu Godzilla vs. Kong (2021)

MonsterVerse pod drobnohledem

Abychom se v MonsterVersu trochu zorientovali, musíme se vrátit do roku 2014. Tehdy si odbyl premiéru film Godzilla, který chtěl přiblížit legendární filmová monstra mladším divákům. Však poprvé se Godzilla objevila ve filmu už v roce 1954, což už si dnes bude pamatovat málokdo.

Warner Bros. se přitom nesnažil oživit jedinou příšeru, ale skutečně celý vesmír. V roce 2017 jsme se tak dočkali snímku Kong: Ostrov lebek, o rok později se přiřítil film Godzilla II: Král monster (2018). Vloni pak celý příběh vyvrcholil v téměř dvouhodinovém souboji Godzilla vs. Kong.

Pokud vás náhodou loňská premiéra minula, alespoň v rychlosti připomeňme, že se oba mýtičtí protivníci setkali ve velkolepé bitvě věků. Kong a jeho ochránci podniknou v zatím posledním filmu nebezpečnou cestu, aby našli svůj skutečný domov. Spolu s nimi je Jia – mladá osiřelá dívka, s níž si Kong vytvořil jedinečné a silné pouto. Neočekávaně jim ale zkřížila cestu rozzuřená Godzilla, která postupně ničí celou planetu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Komu v epickém souboji fandíte?

Monstra v Austrálii

I když se skalním fanouškům japonských mýtických příšer dílo líbilo, příliš kladné hodnocení si nakonec od diváků poslední film nezískal. A vlastně ani ty předchozí… Málokdo tak doufal, že bychom se mohli dočkat nějakého pokračování. Warner Bros. jej ale skutečně plánuje.

Souboj se tentokrát bude podle magazínu Deadline natáčet v Austrálii, což už oficiálně ocenila premiérka Queensladu Annastacia Palasczuk. Natáčecí plán přitom počítá se startem již v letošním roce.

Zatím ale ještě nebylo oficiálně potvrzeno, kdo usedne do režisérského křesla. Jedním z adeptů je nicméně Adam Wingard, který režíroval i loňský počin. „Ve filmu Godzilla vs. Kong se vše točilo okolo průzkumu Duté země. Prehistorie planety Země, odkud pocházejí všichni titáni, je velmi silné téma. Ve filmu je několik záhad, které bych rád viděl v pokračování vyřešené, prozkoumané a ideálně i posunuté na další úroveň,“ nastínil možný děj připravovaného filmu Wingard.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru