Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Google chystá novou službu, TikTok dostane vážnou konkurenci

Google chystá novou službu, TikTok dostane vážnou konkurenci

Události
autor: Petr Kirs

Popularita videí na internetu raketově roste. A to nejen kvůli tomu, že jsou lidí zavření doma v souvislosti s šířením koronaviru. Doslova raketový vzestup zaznamenala v minulých měsících síť TikTok. Nyní dostane ale vážnou konkurenci od Googlu.

Pokud vás náhodou TikTok minul, patrně vám bylo již více než 30 let. Mezi mladšími ročníky se ale tato čínská sociální síť založená na videích těší nebývalé popularitě. Však také v USA dokonce předběhla v počtu uživatelů i Snapchat a Instagram.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aplikace TikTok

 

TikTok by se dal charakterizovat jako Twitter, akorát prim nehrají krátké zprávy, ale krátká videa.  Drtivá většina nahrávek má totiž délku od tří do 60 sekund. Všechny nahrávky se zobrazují uživatelům ve feedu a přehrávají se jedna za druhou. Může se vám to zdát jako nesmysl, ale někteří uživatelé jsou schopni u této sociální sítě vydržet dlouhé hodiny každý den.

Podle některých expertů na sociální sítě je dokonce jen otázkou času, než TikTok překoná Facebook. Jak se ale nyní ukázalo, cesta na výsluní nebude pro tuto čínskou síť zrovna jednoduchá. Ještě v letošním roce mu totiž vyroste vážná konkurence v podobě služby YouTube Shorts. Už podle samotného názvu je prakticky jisté, že půjde o videoportál se zaměřením na krátká videa.

Google sice oficiálně projekt neoznámil a zveřejněné úniky nechtěl komentovat, nicméně serveru The Information údajně potvrdily práce na YouTube Shorts dva na sobě nezávislé zdroje. Konkurence pro TikTok by měla být představena ještě před koncem letošního roku. Na bližší informace si ale budeme muset ještě počkat.

Názory ostatních Geeků (6)

RosP ROS

Tktok

RosP 3. 4. 2020 20:35

Dobrou reklamu dáváte:-) ale o problémech Tiktok víte?Tedy jsou věci které by jste neměli až tak vy geckové propagovat-tento čínský nekontrolovaný paskvil by jste měli spíše kvůli mládež hanit-na tiktoku je vše dovoleno to by jste měli vědět!https://www.e-bezpeci.cz/index.php/rizikove-jevy-spojene-s-online-komunikaci/socialni-site/1403-problem-zvany-tik-tok
https://www.lavoixdunord.fr/491375/article/2018-11-19/la-police-appelle-les-ados-etre-vigilants-aux-predateurs-sexuels-sur-tiktok
Tohle je ostuda pro CZC

oforbuike OFO

Chci se stát slavnou

oforbuike 3. 4. 2020 21:03

Dobrý den snažím se stát slavnou tiktokerkou ale já tak snažím a nevím co dělat já mám moc rada tik tok moje videa jsou super ale moc mi nejdou nove trendy a snažím aby ty videa se každemu líbila a každý si zaslouží se stát slavim no a. Tak moc by se chtěla stát slavnou a to nové zařízení jr fakt super tet je karanténa ach ji je mi to moc líto ale it tak se mužem bavit s Tik Tokem a chystam se natáčet videa na YouTube a na instagramu mám moc krásné fotki a uvidíme děkuji moc krát.

steger0 STE
steger0 3. 4. 2020 23:52

@oforbuike: Místo těch blbostí se radši nauč česky...

avatar
corpse_despy_ 4. 4. 2020 13:46

@oforbuike: nevím co řešíš... tiktok je především o sexuálních tématech... tancuj polonahá na ty tupidní popsongy... no a pokud nejsi nějak zázračně pěkná, tak nemá ani cenu o tom přemýšlet, protože sociální sítě jsou především o kráse...

avatar
DW 7. 4. 2020 16:16

@oforbuike: Jste jen skočili na trolla děcka :).

mondial MON

Vertical

mondial 7. 4. 2020 11:49

Všechna videa na výšku :D alespoň dle ilustračního obrázku.

Máš něco na srdci?

nahoru