Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Google Mapy existují už 15 let. Dárky nadělují uživatelům

Google Mapy existují už 15 let. Dárky nadělují uživatelům

Události

Pro většinu uživatelů jsou i díky operačnímu systému Android v dnešní době Google Mapy naprostou samozřejmostí. Málokoho tak napadne, že tato mapová služba existuje teprve 15 let. K příležitosti výročí dostanou dárky samotní uživatelé.

Za 15 let prošly Mapy Google opravdu překotným vývojem. Vždyť v roce 2005 byl jedním z největších úkolů vymyslet optimální postavení tlačítka „tisknout”, protože většina planety používala mapy právě tímto způsobem, dnes Mapy využívá každý měsíc více než jedna miliarda aktivních uživatelů a najedou s nimi každý den přes jednu miliardu kilometrů.

Evoluce ikony v Google Mapách

 

Celá řada novinek

Google Mapy zobrazují informace v reálném čase o dopravě, nabízí také detailní bezplatnou navigaic pro uživatele při cestách pěšky, automobilem, hromadnou dopravou, ale klidně i na kole. Zapomenout nesmíme ani na funkci Street View, prostřednictvím níž je zmapováno už více než 16 milionů km městských center, památek nebo i interiérů významných světových kulturních institucí.

K příležitosti 15. výročí si Google přichystal také několik novinek. Jedna z nich je patrná na mobilech už na domovské obrazovce – Google Mapy totiž dostaly novou ikonu. Lehce se proměnil také design samotné mobilní aplikace, například ve spodní části se objevila nová ovládací tlačítka – aktuálně tak jsou k dispozici položky Prozkoumat, Dojíždění, Uloženo, Přispět a Aktualizace.

Vylepšena byla také funkce dopravy, která má nyní více zohledňovat situaci při cestování hromadnou dopravou. Praktické jsou například informace o linkách s bezbariérovým přístupem a další pomocí. Aplikace uživatele zároveň upozorní, jaké počasí je během jejich cesty čeká, aby tomu mohli přizpůsobit své ošacení.

Novinky v Google Mapách

 

Prohlídka Národního muzea v Praze

Své 15. výročí se rozhodly Google Mapy oslavit také v České republice, díky tomu si kdokoliv může projít zrekonstruované Národní muzeum prostřednictvím služby Street View. A to i do míst, která zatím nejsou veřejnosti přístupná. Pochopitelně zadarmo a bez front.

Virtuální návštěvníci Národního muzea si mohou užít mimo jiné procházku pod zachovalou kostrou samice plejtváka myšoka, kterou roku 1885 vyvrhlo moře na norské pobřeží, a jež se o osm let později stala součástí stálé expozice Národního muzea. Ve Street View už lze prohlížet také detailně zachycené busty a sochy významných osobností českých dějin vystavených v Panteonu Národního muzea. Některé části Historické budovy Národního muzea navíc byly pro technologii Street View nasnímány v noci, virtuální návštěvníci tak mohou zjistit, jak vypadá Muzeum po soumraku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prohlídka Národního muzea v Praze

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru