Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Google Stadia a GeForce Now míří do televizorů LG

Google Stadia a GeForce Now míří do televizorů LG

Události

Přemýšlíte o koupi nového televizoru? Především hráči by měli zaměřit svoji pozornost na nové modely od společnosti LG. Zástupci tohoto podniku se totiž nechali slyšet, že do svých TV integrují herní cloudové služby Google Stadia a Nvidia GeForce Now.

Podle serveru The Verge bude nejprve dostupná na televizorech TV služba Stadia, a to někdy v druhé polovině letošního roku. Týká se to modelových řad OLED, QNED a NanoCell pro rok 2021. Služba GeForce Now by měla přijít až někdy později, žádné datum výrobce neupřesnil. Jisté není ani to, zda budou herní cloudové služby k dispozici i pro starší platformy.

GeForce Now je aktuálně k dispozici na platformách Nvidia Shield, Windows, macOS, Chrome OS, Android a (v beta verzi) na Safari pro iOS a iPadOS. Na televizorech však nativně běží pouze na modelech od Sony. V televizním světě bude v letošním roce hrát první housle služba Stadia. Google totiž přislíbil, že podporu začlení v první polovině letošního roku do systému Google TV. Televizory fungující s touto platformou tak jistě osloví hráče také.  

Představení služby Google Stadia

 

Od prosince v Česku

Stadia je oficiálně v Česku od loňského prosince, zatím však pouze pro vybraná zařízení. Registrovat se je možné na stránkách stadia.google.com. Hned na úvod se sluší zmínit, že základní tarif je k dispozici zadarmo, stačí v podstatě jen účet na Googlu. Případní zájemci ale musí počítat s omezeními, obraz například běží maximálně v rozlišení 1080p a se 60 snímky za sekundu.

Pro jedince, kteří si chtějí vychutnat všechny detaily naplno, je k dispozici placený tarif. Ten totiž zvládá HDR, rozlišení 4K a 60 fps. Tvůrci se přitom netají tím, že do budoucna chystají 8K i 120 fps. První měsíc je u placené verze Stadia Pro k dispozici zadarmo na vyzkoušení, následně se platí 259 Kč měsíčně.

Velkou výhodou Stadie Pro je i podpora 5.1kanálového zvuku místo sterea či předběžný přístup k novým hrám a slevy na herní nákupy. Platící hráče si zkrátka Google bude hýčkat daleko více. Zakoupené hry lze samozřejmě sdílet v rámci rodiny, podobně jako to funguje u dalších služeb od Googlu.

Bližší informace o Stadii naleznete v našem dřívějším článku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První měsíc je na vyzkoušení zadarmo

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (4)

GeForce NOW na TV

No nevim... "Na žádných televizorech však nativně neběží" ... me to na Sony s Android TV beha nativne docela dobre a uz docela dlouho ;-)

@porezx: Zdravím, máte pravdu. The Verge to měl špatně a my vycházeli z jejich informací. V textu je to již opravené. Ještě jednou díky. Hezký den

Geforce now a stadia na TV

Popravdě mě naštvalo že to jde jen na OLED, QNED a NanoCell protože mám lg tv full hd s webos která je dva roky stará tak to docela naštve

PeReeZ

Phillips 50PUS7304/12 GFN jede jako appka ze storu Android TV. Problém je se zvukem, ale dá se to přežít, hluboké tóny to tak divně zprzní. Known issue... Nvidia tlačí Shield

Máš něco na srdci?

nahoru