Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
GTA V bylo trefou do černého, letos přibyly miliony nových hráčů Události
Grand Theft Auto V - Premium Edition (PS4)
Grand Theft Auto V - Premium Edition (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
Grand Theft Auto V - Premium Edition (Xbox ONE)
Grand Theft Auto V - Premium Edition (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.
Grand Theft Auto V (Xbox 360) - elektronicky
Grand Theft Auto V (Xbox 360) - elektronicky
991 Kč 1 199 Kč 826 Kč 999 Kč

GTA V bylo trefou do černého, letos přibyly miliony nových hráčů

autor: Petr Kirs
Videohra Grand Theft Auto V je na trhu již bezmála sedm let. I když by už většina takto starých titulů skončila v propadlišti dějin, otevřený svět a on-line režim v GTA V láká stále nové hráče. Jen v letošním roce jich přibyly miliony.

Tvůrci ze studia Rockstar Games se tento týden pochlubili, že v současnosti počet prodaných kopií překonal 135 milionů. Přitom v únoru, kdy o prodejích informovali naposledy, to bylo pouze 120 milionů. Zhruba za půl roku tak přibylo na 15 milionů nových hráčů, což rozhodně není zanedbatelná cifra. Však také díky vysokým prodejům patří GTA V k nejúspěšnějším hrám současnosti. Z moderních titulů je s 200 miliony prodaných kopií populárnější podle Wikipedie pouze Minecraft.

Upoutávka na hru GTA V

 

Jedním z největších lákadel hry GTA V je obrovský otevřený svět, který je v porovnání s předchozími díly značně vylepšen – nabízí vyšší rozlišení a detailnější grafiku, dále pak hustější dopravu a sofistikovanější umělou inteligenci. Tvůrci zapracovali také na efektech počasí a poškození všeho možného.

Děj se odehrává ve městě Los Santos – v rozlehlé, sluncem zalité metropoli plné samozvaných guru, hvězdiček a vyčpělých celebrit. Kdysi šlo o chloubu Západu – nyní, v době nejisté ekonomiky a laciných reality show, je to však město snažící se udržet nad hladinou. Uprostřed toho zmatku se nacházejí tři velmi odlišní zločinci, kteří riskují svůj život v sérii drzých a nebezpečných loupeží. Hráč se vtělí postupně do kůže všech tří. O spletitý příběh tedy rozhodně není nouze.  

To, co však hráče láká patrně ještě více, je neustále se vyvíjející Grand Theft Auto svět – GTA Online. V něm můžete prozkoumávat obrovský svět, nebo stoupat v žebříčku zločinců až na samotný vrchol. Ve svém snažení můžete být úplně sami, nebo se spojit s dalšími hráči, abyste sfoukli větší akce a vydělali více peněz. Za ty si pak můžete koupit nemovitosti, vylepšení vlastní postavy nebo klidně i lásku na jednu noc. Tvůrčí jedinci pak mohou vytvářet i zcela nový obsah.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

GTA V

Názory ostatních Geeků (2)

šafařik ŠAF

Epic games-rozhazovač klíčů

šafařik 9. 8. 2020 20:14

14. Května Epic games rozdávali kopie GTA V zdarma. To si myslím že je hlavní důvod nárůstu prodaných her.

avatar

Skvělá hra, ale

FlashCV 12. 8. 2020 2:57

Štve mě to, že pokud pustím hru a nechci čekat až se načte a stáhnu ji pod lištu, tak stejně po rozbalení musím čekat na reklamní logo Rockstar Games, které musí z nepochopitelných důvodů projet celé. U ostatních her jsem se s tímto nesetkal a ušetřím tak pár vteřin života jinou aktivitou a ne čekáním. Problém, že i když má člověk nejrychlejší PC a nejrychlejší SSD v M.2 NVMe v RAIDU 0, tak to nemění nic na tom, že to logo prostě chce projet, aby bylo viděno a nejde prostě přeskočit... Jinak hra je úplně super, už druhým rokem jsem její vlastník a čas od času si rád zahraji a to velice rád ;)

Máš něco na srdci?

nahoru