Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Half-Life: Alyx se blíží. Tady je desetiminutová ochutnávka

Half-Life: Alyx se blíží. Tady je desetiminutová ochutnávka

Události
HP Reverb VR 1000 Headset - Professional Edition_1689302243
HP Reverb VR 1000 Headset - Professional Edition
Produkt není určen k prodeji.
HTC Vive Cosmos virtuální brýle_949143076
HTC Vive Cosmos virtuální brýle
Produkt není určen k prodeji.
HTC Vive Pro Full kit virtuální brýle_26380646
HTC Vive Pro Full kit virtuální brýle
Produkt není určen k prodeji.
Acer Windows Mixed Reality Headset OJO 500 + pohybové ovladače_1522100386
Acer Windows Mixed Reality Headset OJO 500 + pohybové ovladače
Produkt není určen k prodeji.

Přesně za 20 dní by měl oficiálně vyjít nový Half-Life: Alyx. Aby tvůrci fanoušky pořádně navnadili, zveřejnili nyní hned tři různé herní ukázky, které mají dohromady více než deset minut. Nahlédněte s námi pod pokličku jedné z nejočekávanějších her letošního roku.

Alyx rozdělil příznivce Half-Lifu na dva nesmiřitelné tábory. Zatímco jedni se na nový díl těší, podle druhých nejde o plnohodnotné pokračování, neboť je určeno výhradně pro systém virtuální reality. Právě ukázky by ale mohly zahrát u druhé skupiny na tu správnou strunu, neboť vypadají opravdu slibně.

První ukázka z Half-Life: Alyx

Druhá ukázka z Half-Life: Alyx

 

Je to samozřejmě dáno tím, že Valve zkrátka virtuální realitu dělat umí, však také v nabídce tohoto podniku nalezneme headset Index. Ten je sice zatím dostupný jen v zahraničí, nicméně tam trhá prodejní rekordy.

Ať už tedy patříte mezi fanoušky virtuální reality či nikoliv, herní ukázky z Alyxu vypadají opravdu slibně. Troufneme si tvrdit, že to je starý dobrý Half-life, který je však založen na hrátkách s fyzikou a hororové atmosféře. Těšit se přitom můžete na zombíky ovládané parazity, automatické zdravotní stanice či tradiční zvukové efekty. To vše je ale zabalené do moderní grafiky 21. století.

Třetí ukázka z Half-Life: Alyx

Upoutávka na Half-Life: Alyx

 

V novém VR titulu čekají nejen souboje, ale i průzkum mimozemšťany zdecimovaného světa a sofistikované hádanky. O lekací scény podle všeho nouze také nebude. Každý den navíc budeme zjišťovat více a více o svém nepříteli, abychom se probojovali až do vysněného velkého finále.

Dějově je podtitul Alyx zasazen mezi události prvního a druhého dílu. Ústřední postava Alyx Vance a její otec Eli rozhodně nebudou jen přihlížet okupaci naší matičky Země a stanou se v podstatě jedinou nadějí lidstva na přežití. Pokud vás náhodou předchozí díly minuly, po incidentu v Black Mesa ovládá planetu Combine.

Half-Life: Alyx je určen výhradně pro systémy virtuální reality, hrát bude možné na headsetech Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift a zařízeních využívajících standard Windows Mixed Reality. Datum premiéry je 23. března.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto se hráči v novém titulu uvidí

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

O temné a lekací scény nebude nouze

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (8)

6

nevím... ale aby měl člověk možnost si tuhle hru zahrát tak musí udělat nákup za desetitisíce... minimálně slušnej PC kterej zvládne VR, samotnej VR headset a co pak?... doufat, že někdy vyjde ještě nějaká hra? nechápu valve proč neudělá normální hru s možností VR... tohle je opravdu šílenej nápad... zvlášť když se pořád ukazuje jaká slepá ulička to VR je...

Ověřený GEEK - level 3

@corpse_despy_: Tak mě napadá otázka, jak by mohl být Halflife 3 cokoliv jen ne pokus o něco, co by mohlo přinést změnu?
Cokoliv méně a to by bylo keců, jak jde je o standardní střílečku, o kterou dnes nikdo nestojí :D
Jinak keců myšleno všobecně, to nebylo myšleno jako reakce na Váš příspěvek - aby to nevyznělo jinak, než jsem měl v úmyslu.

@corpse_despy_: Dnes se dá VR počítač sehnat do pár tisíc, pokud se bavíme o ceně a nechceme moc investovat je vhodné zvolit bazar. Známý si sestavil počítač, bazorovka celková cena 6 Tisíc korun (i5-4470+GTX 1060 6GB+16GB Ram) na VR dostatečný Pc. Brýle jako jsou například HTC Vive se dají sehnat od 8 Tisíc korun na bazaru.Dle popisu VR nemáte, nebo jste to nikdy nezkoušel. Já tedy osobně mám HTC Vive a mohu jednoznačně říct že to je velmi dobrá věc, hrát hry jako je například : Paranormal Activity: The Lost Soul ve VR je absolutně něco jiného, než toto vidět na monitoru v moment kdy se něco za vámi pohne zapne se televize a pod.. ještě teď mi běhá mráz po zádech.Beat Saber : Klasika které se staženými songy a módy neomerzí.
Arizona Sunshine : Taktéž výborná zombie střílečka krásné prostředí. Her na VR je dost a rozjet je již není takový problém úpřímně jsem fakt zvědavý co přinese Half-Life: Alyx stále uvažuji že bych jsem si danou hru předobědnal vypadá úžasně.

@corpse_despy_: Měl jsem možnost si zahrát Aseto Corsa na VR a hned bych to bral domů, kdybych mohl. Bohužel patřím k hrstce lidí, kterým se z VR dělá špatně :(Chce si to opravdu vyzkoušet. Velmi rychle to člověka chytne a případně se zjistí, zda s tím nemá problém. I jedna hra za to může stát :)

@Sidi_: Na jakém setu jste hrál ?? Já osobně jsem měl stejný problém na Oculus Quest podle mě to dělá slabší nízková frekvence. Na Vivu bezproblémů.

@Sidi_: Já jsem VR kupoval hlavně kvůli simulátorům, kde jsem ze začátku většinou neměl problém. Z ostatních her se mi dělalo špatně, ale bylo moc lákavý je nezkusit.
Po asi 20 odehraných hodinách jsem si ale zvykl prakticky na všechno. Paradoxně teď nehraju hry kde neni free run.
Teď mám ve vr odehráno, podle steamu 357 hodin, většina z toho je Skyrim VR a BeatSabre. Těžko říct kolik navíc bude za Warthunder a IL2 :D
Jediná věc která mi vadí jsou frame dropy, to se mi hned začne točit hlava, tam bych asi viděl pro mě hlavní problém.
Takže bych se toho, být vami, zas tak nebál.Jinak od HL:Alyx mám poměrně velká očekávání a doufám,že valve s tím bude mít úspěch, který podpoří ostatní k tvorbě vr her.

@corpse_despy_: Asi tak no tim VR only tu hru odkazaly k zaniku jeste driv nez to vyjde protoze VR je tak draha a okrajova zalezitost ze to nema smysl. Navic kdyz ten gameplay vidim tak je to priserne neohrabane a nedomyslene. Skoda .

@RaY: Ta hra vznikla účelově pro podporu prodejů VR a konkrétně samozřejmě pro podporu Valve Index VR, ke kterému dostanete tuto hru zdarma.
Takže tvrdit, že hru odkázaly k zániku je prostě mimo. Valve strčilo hromadu peněz do vývoje Valve Index a potřebovali něčím nalákat lidi ke koupi. A co jiného lepšího by mohlo nalákat, než Half-Life?

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru