Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Harmony OS je téměř hotový, ukáže se příští měsíc

Harmony OS je téměř hotový, ukáže se příští měsíc

Události

Společnost Huawei potvrdila, že práce na operačním systému Harmony OS jsou téměř hotové. První telefony by novou platformu, která bude konkurovat operačnímu systému Android, měly dostat již v průběhu příštího měsíce.

Vůbec prvním telefonem, který se obejde bez platformy společnosti Google, by měl být Huawei Mate X2. Výrobce nicméně počítá s tím, že postupně jej formou aktualizace nabídne i na další přístroje, jak upozornil server NotebookCheck. Mělo by se jednat především o modely s osekaným Androidem, které jsou v prodeji několik posledních měsíců.

Harmony OS má poměrně velké ambice. Nový systém má totiž fungovat kromě mobilů také na noteboocích, tabletech, televizorech či chytrých reproduktorech a dalších zařízeních z oblasti Internetu věcí (IoT), tedy ze segmentu chytré domácnosti. V další vlně se navíc počítá s přidáním podpory i pro desktopové počítače a systémy virtuální reality.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Velkou výhodou má být snadné sdílení aplikací napříč různými zařízeními

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Systém bude fungovat na celé řadě zařízení

 

To v podstatě znamená, že Harmony OS nebude konkurovat pouze Androidu od Googlu, ale například také operačnímu systému Microsoft Windows. K masivnímu rozšíření systému má pomoci například to, že jej Huawei bude nabízet jako open source. S Harmony OS se tak v budoucnu setkáme patrně nejen na přístrojích od Huaweie, ale také u přístrojů konkurenčních výrobců. Zda se tak opravdu stane, samozřejmě ukáže až čas.

Platforma Harmony OS nicméně vypadá velmi zajímavě. Kromě multiplatformního provozu láká například i na sdílené aplikace. Právě ty mají být jedním z největších lákadel nového systému. Vývojářům bude v podstatě stačit vytvořit program pouze pro jedno konkrétní zařízení, načež inteligentní algoritmus upraví počítačový kód automaticky tak, aby bylo aplikaci možné používat i na dalších přístrojích. Programátorům tak odpadnou starosti s testováním pro různá zařízení, což by mohlo novému operačnímu systému skutečně pomoci k masovému rozšíření.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Velký důraz byl kladen na bezpečnost

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru