Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Herní služba od Googlu odstartuje 19. listopadu. Češi mají ale zatím smůlu Události
Google Chromecast 3, černá
Google Chromecast 3, černá
907 Kč 1 098 Kč 826 Kč 999 Kč

Herní služba od Googlu odstartuje 19. listopadu. Češi mají ale zatím smůlu

autor: Saša Ševčík
Společnost Google oficiálně oznámila, že nová herní služba Stadia bude spuštěna 19. listopadu. Tuzemští uživatelé se z ní ale nebudou příliš radovat, neboť zatím nebude v Česku oficiálně dostupná.

Stadia bude od zmiňovaného data dostupná v Americe, Asii a samozřejmě také v celé řadě evropských států. Nechybí mezi nimi Německo, Itálie, Belgie, Rakousko, Dánsko, Finsko či například Francie. Česko byste ale v nabídce podporovaných zemí hledali marně. A tvůrci bohužel neprozradili zatím ani to, kdy by se situace mohla změnit.

Společnost Google si patrně bude v první vlně teprve oťukávat trh, jak velký bude o Stadii zájem a jak nápor fanoušků budou zvládat servery služby. Na další trhy se tak patrně streamovací herní služba dostane až ve chvíli, kdy první testovací fáze skončí. Nikdo ale v současnosti nedokáže odhadnout, kdy se tak stane.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Google Stadia poběží prakticky na jakémkoliv hardwaru

 

Hráči mají obrovský zájem

V současnosti je totiž prakticky již jasné, že zájem ze strany fanoušků bude obrovský. Společnost Google totiž ještě před listopadovou premiérou nabídla limitovanou edici příslušenství. Případní zájemci mohli získat oficiální gamepad, a to v exkluzivním barevném provedení Night Blue, dvě tříměsíční předplatné služby Stadia Pro a v neposlední řadě také multimediální televizní přehrávač Chromecast Ultra, právě prostřednictvím něj bude možné Stadii také zprovoznit. Majitelé tohoto balíčku získají také možnost přednostně si v celé herní službě registrovat vlastní přezdívku, což rozhodně není k zahození.

Zájem o tuto limitovanou edici byl tak obrovský, že překvapil i samotnou společnost Google. Ta byla nucena oznámit, že v Evropě již většinu balíčků vyprodala. Aby uživatelé netruchlili, byla však místo Founder’s Edition verze připravena také Premiere Edition. Ta se liší pouze v tom, že obsahuje bílý ovladač a k tomu jen jedno tříměsíční předplatné. Pořizovací cena zůstala stejná, tedy 129 eur (3340 Kč).

Stadia bude k dispozici v placené i bezplatné verzi, letos se nicméně počítá pouze s tou placenou zvanou Pro. Stát bude měsíčně 9,99 eur (259 Kč) a uživatelé získají jednu hru každý měsíc vždy zadarmo. V rámci nové herní platformy poběží i velmi náročné hry, a to na prakticky jakémkoliv hardwaru. V podstatě tak bude moct hrát kdokoliv, kdo bude disponovat dostatečně rychlým připojením k internetu. A je jedno, zda zvolí tablet, počítač, mobil nebo cokoliv jiného s obrazovkou. Jako minimální se považuje rychlost stahování 10 Mbps a odesílání 1 Mbps, v případě hraní v rozlišení Full HD je však vhodnější rychlost downloadu 20 Mbps, Google nicméně doporučuje rychlost 35 Mbps.

Představení služby Stadia od Googlu

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru