Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Herní veletrh E3 se v Los Angeles letos neuskuteční. Již potřetí v řadě

Herní veletrh E3 se v Los Angeles letos neuskuteční. Již potřetí v řadě

Události
PlayStation 5_1205230759
PlayStation 5
11 975 Kč 14 490 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá_1398942047
Xbox Series X, 1TB, černá
11 149 Kč 13 490 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset_1726867688
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series X, 1TB, černá + ovladač Elite Controller_1447932429
Xbox Series X, 1TB, černá + ovladač Elite Controller
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5 + FIFA 23_1629600922
PlayStation 5 + FIFA 23
14 455 Kč 17 490 Kč
autor: Ondřej Koch

Entertainment Software Association, organizace zodpovědná za organizaci herního veletrhu E3 v americkém Los Angeles, ohlásila, že již třetí ročník v řadě proběhne pouze virtuálně.

Naplnila se tak očekávání celé řady herních studií, žurnalistů i široké veřejnosti. V oficiálním vyjádření pro server GamesBeat uvádí ESA následující: "Vzhledem k pokračujícím zdravotním rizikům spojených s pandemií nemoci COVID-19 a potenciálním dopadem na bezpečnost vystavovatelů i návštěvníků neproběhne veletrh E3 v roce 2022 fyzicky. I nadále však zůstáváme nadšení ohledně budoucnosti E3 a těšíme se na oznámení detailů v brzké době."

Ačkoliv není nová virová varianta omikron, která v současnosti dominuje ve většině světa, ve vyjádření specificky zmíněná, šéfredaktor serveru Dean Takahashi se nebál pro článek zvolit titulek ve znění "E3 se mění v online událost kvůli obavám z varianty omikron".

Zrušení kvůli Omikronu? Prý jen zástěrka...

S tímto vysvětlením nicméně nesouhlasí řada vlivných osobností v herním průmyslu. Například herní analytik a insider Mike Futter uvádí, že dle jeho informací ESA zrušila svou rezervaci termínů na výstavišti v Los Angeles již v průběhu listopadu, tedy dříve, než vůbec varianta omikron vznikla. Informaci o variantě omikron považuje za spin neboli pokus o záměrné odvedení pozornosti od skutečných důvodů. Kyle Orland z Ars Technica dodává: "Vypadá to, že pro organizátory jde o příhodnou výmluvu poté, co zájem ze strany vývojářů a vydavatelů nebyl dostatečný."

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Naráží tím na pokračující odliv velkých ryb z Electronic Entertainment Expo, který započal ještě v dobách před pandemií. Mezi klíčové společnosti, které se E3 neúčastní a místo toho pořádají vlastní událost ve svých prostorách či na internetových kanálech, patří například Sony a její platforma PlayStation.

Uvidíme, co to pro E3 a budoucnost herních výstav obecně bude znamenat – pandemie totiž měla velký vliv i na akce jako GDC či Gamescom. Letošní virtuální ročník E3 nemusí být zdaleka poslední. Myoung Cha, který v Apple vedl vývoj oficiální americké trasovací aplikace, nedávno rozvířil vody Twitteru, kde uvedl: "Pro lidi je těžké prolomit psychologickou bariéru a akceptovat to, ale pravděpodobně se nacházíme na začátku dekády covidu. Čím dříve to začneme brát jako realitu, tím dříve se tomu můžeme přizpůsobit."

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru