Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Herní výstava E3 prý letos nebude. Kvůli koronaviru

Herní výstava E3 prý letos nebude. Kvůli koronaviru

Události
autor: Petr Kirs

Epidemiologové ve svých předpovědích tvrdí, že s příchodem teplého počasí se šíření koronaviru zastaví. Organizátoři herní výstavy E3 ale tak optimističtí nejsou, a tak údajně rozhodli, že se akce letos konat nebude.

Hned na úvod je nutné zdůraznit, že odpískání celého veletrhu zatím organizátoři ze sdružení Entertainment Software Association oficiálně neoznámili. O tom, že je vše ale již rozhodnuto, informovaly nezávisle na sobě server Ars Technica a agentura Bloomberg.

Oficiálního prohlášení se tak dočkáme patrně až někdy později. „Situaci sledujeme a vyhodnocujeme každý den. O aktuálních informacích budeme všechny informovat na svých webových stránkách. Usilovně spolupracujeme i s Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí,“ uvedli organizátoři stroze v dřívějším prohlášení.

S ohledem na aktuální vývoj v USA nicméně dává toto rozhodnutí smysl a je patrně nezbytné. Asociace amerických nemocnic (AHA) totiž očekává, že koronavirus připraví v nadcházejících týdnech a měsících o život 480 tisíc Američanů, infikuje 96 milionů lidí jen v severní části tohoto kontinentu a téměř pět milionů pacientů skončí kvůli infekci v nemocnici. A to jsou více než alarmující čísla.

Veletrh E3 se měl konat v americkém Los Angeles ve dnech od 9. do 11. června. Pokud se informace o zrušení veletrhu E3 potvrdí, nepůjde o jedinou technologickou akci, která byla letos kvůli koronaviru zrušena – v únoru se například nekonal v Barceloně největší mobilní veletrh MWC 2020, zrušeny byly také vývojářské konference Google I/O a F8 od Facebooku.

Názory ostatních Geeků (6)

dizzi DIZ

Amici tohle miluji...

dizzi 11. 3. 2020 12:48

Ne ze bych podcenoval Coronu, ale amici tohle milujou. Jaderna valka, teroristi, corona. Proste kdyz se neceho muzou bat, nemusi myslet na lehkost sveho byti.Abych byl presnejsi, moje pointa je ve statistice v podobe 480k mrtvych a 100M nakazenych. Zatimco 1.3 miliardova cina zvladla stabilizovat situaci s necelymi 100k evidovanymi pripady, amici v poctu 325M se tesi na 100M nemocnych.

avatar
DW 12. 3. 2020 16:10

@dizzi: A vy ještě věříte Číně a jejich "číslům"? Však oni jsou už svým lhaním a mlžením pověstní. Se podívejte, jak dlouho to před WHO tutlali, to je klasickej tutl po ruském způsobu.

kravec KRA
kravec 13. 3. 2020 20:15

@dizzi: Záleží od zdravotníctva a sily krajiny... Aj keď život v Číne nie je najlepší pre bežného človeka, tak Čína je schopná na pár týždňov zrušiť všetku výrobu, a urobiť úplnú karanténu, a to v dosť veľkom regióne Číny,... Na druhu stranu, v Taliansku je úmrtnosť 50% (počet mŕtvych oproti počtu vyliečených+mŕtvych),... Není to až taká sranda...

avatar

Proč E3

production15 12. 3. 2020 22:40

Twl blbí koronavirus twl

Syzygy SYZ
Syzygy 13. 3. 2020 10:29

@production15: nauc se psat, neda se to cist

avatar
production15 13. 5. 2020 12:55

@Syzygy: Aspoň píšu háčky a čárky

Máš něco na srdci?

nahoru