Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Herní výstava E3 prý letos nebude. Kvůli koronaviru

Herní výstava E3 prý letos nebude. Kvůli koronaviru

Události

Epidemiologové ve svých předpovědích tvrdí, že s příchodem teplého počasí se šíření koronaviru zastaví. Organizátoři herní výstavy E3 ale tak optimističtí nejsou, a tak údajně rozhodli, že se akce letos konat nebude.

Hned na úvod je nutné zdůraznit, že odpískání celého veletrhu zatím organizátoři ze sdružení Entertainment Software Association oficiálně neoznámili. O tom, že je vše ale již rozhodnuto, informovaly nezávisle na sobě server Ars Technica a agentura Bloomberg.

Oficiálního prohlášení se tak dočkáme patrně až někdy později. „Situaci sledujeme a vyhodnocujeme každý den. O aktuálních informacích budeme všechny informovat na svých webových stránkách. Usilovně spolupracujeme i s Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí,“ uvedli organizátoři stroze v dřívějším prohlášení.

S ohledem na aktuální vývoj v USA nicméně dává toto rozhodnutí smysl a je patrně nezbytné. Asociace amerických nemocnic (AHA) totiž očekává, že koronavirus připraví v nadcházejících týdnech a měsících o život 480 tisíc Američanů, infikuje 96 milionů lidí jen v severní části tohoto kontinentu a téměř pět milionů pacientů skončí kvůli infekci v nemocnici. A to jsou více než alarmující čísla.

Veletrh E3 se měl konat v americkém Los Angeles ve dnech od 9. do 11. června. Pokud se informace o zrušení veletrhu E3 potvrdí, nepůjde o jedinou technologickou akci, která byla letos kvůli koronaviru zrušena – v únoru se například nekonal v Barceloně největší mobilní veletrh MWC 2020, zrušeny byly také vývojářské konference Google I/O a F8 od Facebooku.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (6)

Amici tohle miluji...

Ne ze bych podcenoval Coronu, ale amici tohle milujou. Jaderna valka, teroristi, corona. Proste kdyz se neceho muzou bat, nemusi myslet na lehkost sveho byti.Abych byl presnejsi, moje pointa je ve statistice v podobe 480k mrtvych a 100M nakazenych. Zatimco 1.3 miliardova cina zvladla stabilizovat situaci s necelymi 100k evidovanymi pripady, amici v poctu 325M se tesi na 100M nemocnych.

@dizzi: A vy ještě věříte Číně a jejich "číslům"? Však oni jsou už svým lhaním a mlžením pověstní. Se podívejte, jak dlouho to před WHO tutlali, to je klasickej tutl po ruském způsobu.

@dizzi: Záleží od zdravotníctva a sily krajiny... Aj keď život v Číne nie je najlepší pre bežného človeka, tak Čína je schopná na pár týždňov zrušiť všetku výrobu, a urobiť úplnú karanténu, a to v dosť veľkom regióne Číny,... Na druhu stranu, v Taliansku je úmrtnosť 50% (počet mŕtvych oproti počtu vyliečených+mŕtvych),... Není to až taká sranda...

Proč E3

Twl blbí koronavirus twl

@production15: nauc se psat, neda se to cist

@Syzygy: Aspoň píšu háčky a čárky

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru