Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Hologramy skupiny ABBA již řádí na pódiu

Hologramy skupiny ABBA již řádí na pódiu

Události
Audio-Technica ATH-M20x_986642693
Audio-Technica ATH-M20x
1 198 Kč 1 449 Kč
Logitech Z607, 5.1, černá_539875241
Logitech Z607, 5.1, černá
Produkt není určen k prodeji.
Edifier R1280DB, 2.0, 42W, BT, dřevěné_781090474
Edifier R1280DB, 2.0, 42W, BT, dřevěné
2 768 Kč 3 349 Kč

Milovníci skupiny ABBA i technologičtí nadšenci se konečně dočkali. V Londýně odstartovala série koncertů této slavné popové skupiny, na které však místo hudebníků vystupují hologramy. A je to velkolepá show.

Hologramové koncerty jsou naplánovány v londýnském Queen Elizabeth Olympic Park až do 2. října. Hraje se přitom denně, některé dny dokonce i dvakrát za sebou. Přestože termínů bylo více než dost, zájem patrně předči očekávání pořadatelů – už na konci loňského roku totiž byly některé koncerty beznadějně vyprodané.

Atmosféra prvního koncertu se povedla

I nyní lze ale ještě vstupenky díky častému opakování zakoupit. Bohužel ty nejlevnější, které se nabízely za méně než tisícovku už prakticky nejsou. Pořídit se dají zpravidla za nižší jednotky tisíc, výjimkou však nejsou vstupenky klidně i za více než 45 000 korun v případě exkluzivních míst.

Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid, z jejichž jmen je mimochodem název skupiny složen, na první premiéře byli, jak si můžete prohlédnout i ve videu výše od agentury Reuters. Na dalších koncertech však již fyzicky vůbec nebudou, nahradí je pouze hologramy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadají muzikanti jako hologramy

Organizátoři si od těchto digitálních koncertů slibují, že posluchačům zprostředkují stejný zážitek, jako mohli mít ještě v minulém století na živých koncertech tohoto zvukově nezaměnitelného kvartetu.

Postavy zpěváků byly nasnímány prostřednictvím techniky capture motion, která se běžně využívá ve filmech. Hlavní aktéři přitom byli digitálně omlazeni, takže posluchači se díky hologramům budou moci bez nadsázky vrátit o pár desítek let zpátky. Zážitek by to měl být velmi zajímavý.

Během koncertu zazní dvacet skladeb, mezi nimi jsou i hity SOS, Fernando, Mamma Mia, Summer Night City, Waterloo, Dancing Queen a další.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru