Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Horečky pod kontrolou. S chytrým teploměrem Návody

Horečky pod kontrolou. S chytrým teploměrem

autor: Karel Dvořák
Kdo se někdy musel starat o malé děti, moc dobře ví, jak dokáže potrápit byť jen obyčejná horečka. Právě v takových chvílích přichází na řadu chytré teploměry, se kterými nemusíte zbytečně své ratolesti trápit se studeným měřákem v podpaždí. Inteligentní modely samozřejmě využijí také dospělí.

Základní bezkontaktní teploměry jsou v první řadě daleko pohodlnější než obyčejné modely. Už jen díky tomu, že měření netrvá několik dlouhých desítek sekund, ale zpravidla jen dvě vteřiny. Navíc zpravidla nabízí vnitřní paměť pro uložení několika desítek měření, takže je možné snadno porovnávat aktuální výsledky s předchozím měřením, aniž byste si to museli někam zapisovat nebo pamatovat.

Bezkontaktní teploměry jsou samozřejmě také hygieničtější a z toho důvodu bezpečnější. Nehrozí totiž u nich přenášení nejrůznějších nemocí. Praktické je také to, že nejmenší ratolesti můžete měřit klidně i uprostřed noci, aniž byste je museli budit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bezkontaktní teploměry jsou rychlejší a hygieničtější

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obsluhu chytrého teploměru zvládne úplně každý

 

Chytrý a chytřejší

Všechno výše uvedené zvládnou také chytré teploměry, které se zpravidla chlubí bezdrátovou konektivitou. Díky tomu je možné je spárovat s chytrým telefonem a naměřená data do něj odesílat. Aplikace zobrazí na displeji mobilního zařízení naměřené hodnoty. Další cennou funkcionalitou je zobrazení grafů dlouhodobě prováděných měření a srovnání aktuálně naměřených hodnot s dlouhodobým osobním trendem.

Pokročilé modely dokonce kromě naměřených hodnot poskytují dále pokročilé zdravotní poradenství, informace o lécích a dávkách. Uživatel tak může dostávat připomínky na léky, které v dané situaci užívá či potřebuje. Aplikace navíc rozpozná klidně několik uživatelů, a dovoluje zaznamenávat všechna data individuálně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytré teploměry mají zpravidla vlastní displeje…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…ale dovedou data odesílat i do chytrého telefonu

 

Kontinuální měření teploty

Samostatnou kategorii pak tvoří chytré teploměry s tzv. kontinuálním sledováním teploty. Jak již samotný název napovídá, jejich největší předností je schopnost nepřetržitě měřit teplotu během dlouhé doby. To vám umožní mít neustálý přehled o teplotních trendech a kolísání.

Ideální je toto řešení pro měření teploty u velmi malých dětí, kde mohou mít vysoké teploty fatální následky. Chytrý teploměr neustále odesílá data do připojeného smartphonu, a dokonce automaticky upozorní uživatele, pokud teplota překročí určitou hranici. Například v noci tak není nutné vstávat k ratolestem každou chvilku z obav, že jim vyskočila nepěkně horečka. Místo toho se můžete nechat vzbudit v tu pravou chvíli, kdy je to opravdu potřeba. Tento systém ale pochopitelně mohou využít všichni členové rodiny.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kontinuální měření ocení především rodiče těch nejmenších ratolestí

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Využít je může ale jakýkoliv člen domácnosti

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všechna data jsou odesílána do chytrého telefonu

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru