Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Hra o trůny: Zima přichází ve 4K na HBO MAX už příští měsíc

Hra o trůny: Zima přichází ve 4K na HBO MAX už příští měsíc

Události
Desková hra Hra o trůny_1807193581
Desková hra Hra o trůny
1 189 Kč 1 439 Kč
Stavebnice ICONX Game of Thrones - Železný trůn, kovová_1691345208
Stavebnice ICONX Game of Thrones - Železný trůn, kovová
412 Kč 499 Kč
Miska Game Of Thrones - Targaryen, 500ml_433705191
Miska Game Of Thrones - Targaryen, 500ml
Produkt není určen k prodeji.
autor: Saša Ševčík

Zchladit nás uprostřed parného léta se bude snažit streamovací platforma HBO MAX. Znovu nám ukáže totiž jeden z nejúspěšnějších seriálů historie, tentokrát však ve 4K. Řeč je samozřejmě o seriálu Hra o trůny.

Hra o trůny bude na HBO Max k dispozici ve 4K HDR již od začátku srpna, jak zástupci streamovací platformy potvrdili v rámci Comic Conu. Přehrávat bude přitom možné s podporou Dolby Vision a Dolby Atmos všech osm sezón. Doposud se z kvalitnějšího obrazu a zvuku mohli těšit výhradně majitelé celé sbírky na nosičích Blu-ray.

Jedním dechem je ale nutné dodat, že Hra o trůny ve 4K nebude pro každého. HBO Max seriál v lepší kvalitě zpřístupní pouze lidem, kteří si platí streamovací platformu bez reklam, jak upozornil server The Verge.

Tady je ochutnávka ze Hry o trůny ve 4K

House of Dragon přichází

V každém případě je o zajímavý způsob, jak si připomenout celý děj – opětovný vzestup Targaryenů, mocenské pletichy Lannisterů či dechberoucí bitvy Dothraků a Neposkvrněných. Brát to můžete jako přípravu na nový seriál House of Dragon, což je v podstatě prequel Hry o trůny. Ten totiž bude mít premiéru již 21. srpna.

Alespoň v rychlosti připomeňme, že Rod Targaryenů ale dostane v prequelu House of the Dragon daleko větší prostor – a s ním i tato mýtická stvoření chrlící oheň. „Bohové, králové, oheň a krev. Sny z nás krále neudělaly. Draci ano,“ prohlásil ve více než minutové ukázce Daemon Targaryen. Toho si mimochodem zahrál Matt Smith.

V novém seriálu se dále objeví Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Steve Toussaint, Rhys Ifans, Eve Best či Sonoja Mizuno. Režie se ujal Miguel Sapochnik, který má na svědomí i některé díly z Hry o trůny.

Pro úplnost dodejme, že House of Dragon se odehrává v době 200 let před událostmi z populární fantasy série uváděné výše. Premiéru by si novinka nicméně měla odbýt až v příštím roce, celý rod Targaryenů se postupně představí v deseti dílech první série. Zda budou i nějaké další, zatím tvůrci neprozradili.

Trailer k seriálu House of Dragon, který bude mít premiéru 21. srpna

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru