Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Hráči poslali na dokončení Poldy 7 nakonec více než 1,4 milionu korun

Hráči poslali na dokončení Poldy 7 nakonec více než 1,4 milionu korun

Události

Crowdfundingová kampaň na serveru Hithit, která si kladla za cíl vybrat dostatek peněz na dokončení titulu Polda 7 je u konce. A byla velmi úspěšná, tvůrci ze studia Zima Software nakonec vybrali 3,5krát více než potřebovali.

Kampaň byla vyhlášena na Hihitu na konci června, tvůrci se tehdy přiznali, že jim došly peníze na dokončení sedmého dílu. Po komunitě požadovali alespoň 400 tisíc korun, aby hra mohla skutečně vzniknout. Nakonec se ale vybralo daleko více, jak se ukázalo v neděli, kdy byla kampaň ukončena.

Upoutávka na Poldu 7

 

Konkrétně fanoušci na vývoj poslali 1 437 011 Kč, což je obrovský úspěch. Celkově mimochodem přispělo 1209 lidí. Někteří z nich dokonce poslali i bezmála 50 000 korun. Tvůrci kampaň podpořili originálními odměnami. Kromě pizza párty s autory například i sběratelskými předměty či možností nadabovat vlastní postavu či dokonce vytvořit postavu přesně podle přání přispěvatele.

Polda je v Čechách a na Slovensku velice populární počítačová hra. Má za sebou již šest dílů, ten zatím poslední vyšel v roce 2014, první v roce 1998. Za tu dobu si tato série získala řadu fanoušků, kteří s ní prožili více než dvacet let. Jde o detektivní příběhy, které řeší potrhlý Pankrác, jehož dabingu se bravurně ujal komik Luděk Sobota. I další role jsou nadabovány populárními českými osobnostmi.

V sedmém díle se společně s Poldou vydáme na Celebritycon, setkání největších celebrit světa. Zde budeme muset vyřešit případ tajemného mimozemského stroje. Vydání hry je naplánováno na říjen 2021. Přispěvatelé v kampani na Hihitu nicméně dostanou kromě hry i další odměny – například pizza párty přímo s autory.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru