Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Hráči poslali na Poldu 7 už milion

Hráči poslali na Poldu 7 už milion

Události
autor: Petr Kirs

V noci ze čtvrtku na pátek se podařilo překonat hranici jednoho milionu korun na podporu vývoje Poldy 7. Přesně takovou částku vybrali prostřednictvím crowdfundingového serveru Hithit tvůrci ze studia Zima software.

O pomoc hráčů požádali tvůrci už na konci července, když přiznali, že jim došli peníze na dokončení sedmého pokračování. Původně požadovali částku 400 000 Kč. Už krátce po spuštění kampaně se však ukázalo, že komunita má o Poldu 7 daleko větší zájem, avizovanou sumu se tak podařilo vybrat už za pouhých pár hodin.

Upoutávka na financování Poldy 7

 

A jaká je situace nyní? Do konce crowdfundingové kampaně zbývá ještě takřka celý měsíc. A lidé již tvůrcům ze studia Zima software poslali 1 011 973 Kč. Nebývalý zájem hráčů tedy naznačuje tomu, že ve výsledku by sedmička mohla být daleko větším projektem, než se původně předpokládalo. Je to samozřejmě dáno i tím, že tvůrci budou mít dostatek peněz.

Polda je v Čechách a na Slovensku velice populární počítačová hra. Má za sebou již šest dílů, ten zatím poslední vyšel v roce 2014, první v roce 1998. Za tu dobu si tato série získala řadu fanoušků, kteří s ní prožili více než dvacet let. Jde o detektivní příběhy, které řeší potrhlý Pankrác, jehož dabingu se bravurně ujal komik Luděk Sobota. I další role jsou nadabovány populárními českými osobnostmi.

V sedmém díle se společně s Poldou vydáme na Celebritycon, setkání největších celebrit světa. Zde budeme muset vyřešit případ tajemného mimozemského stroje. Vydání hry je naplánováno na říjen 2021. Přispěvatelé v kampani na Hihitu nicméně dostanou kromě hry i další odměny – například pizza párty přímo s autory.

Trailer ke hře Polda 6

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru