Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Hrdinové ságy Harry Potter se v lednu vrátí do Bradavic

Hrdinové ságy Harry Potter se v lednu vrátí do Bradavic

Události
Hogwarts Legacy (Xbox Series X)_2108397695
Hogwarts Legacy (Xbox Series X)
1 198 Kč 1 449 Kč
Osuška Harry Potter: Gryffindor Lion_2127256791
Osuška Harry Potter: Gryffindor Lion
Produkt není určen k prodeji.
Puzzle Harry Potter - Pobertův plánek_2131123447
Puzzle Harry Potter - Pobertův plánek
Produkt není určen k prodeji.
autor: Ondřej Koch

Společnost HBO ukázala dvě minuty z připravovaného návratu filmových hrdinů do dobře známého prostředí kouzelnického hradu v Bradavicích.

Letos v listopadu uplynulo již dvacet let od premiéry prvního filmu o malém kouzelníkovi s jizvou na čele - Harry Potter a Kámen mudrců. Svět vznikající na základě bestsellerů J. K. Rowlingové od té doby dospěl a do jisté míry přerostl i samu původní autorku. Důkazem je trilogie o fantastických zvířatech či připravovaná velkorozpočtová open-world hra Hogwarts Legacy, která fanoušky přenese na začátek minulého století v Bradavicích. 

Hrdinové filmové oktalogie se nyní u příležitosti dvacetiletého výročí vrací pod dohledem filmového štábu do studií, aby zavzpomínali na natáčení a vysypali z rukávů své nejoblíbenější historky. Společnost jim budou dělat mimo jiné Chris Columbus, Alfonso Cuarón, Mike Newell a David Yates, tedy všichni čtyři režiséři, kteří se na křesle pro režiséra postupně vystřídali. Jak naznačuje dnes zveřejněná ukázka, dojde i na řadu dojemných momentů a nečekaných odhalení. 

Na koho se můžeme těšit? 

Fanoušci světa Harryho Pottera - takzvaní Potterheads - se mohou samozřejmě těšit na všechny tři představitele hlavních rolí, jimiž jsou Daniel Radcliffe (Harry), Rupert Grint (Ron) a Emma Watson (Hermiona). Seznam potvrzených hostů je nicméně mnohem, mnohem delší. Najdeme na něm jména jako Gary Oldman (Sirius Black), Robbie Coltrane (Hagrid) či Helena Bonham Carter (Bellatrix). Uvidíme také vrstevníky hlavních hrdinů, například představitele Nevilla, Malfoye, Deana, Lenky Láskorádové či Ginny Weasleyové. Ani u nich ale seznam nekončí. 

Návrat do Bradavic si nakonec nenechal ujít slavný herec, jenž ztvárnil toho, jehož jméno nesmíme vyslovit. My to však raději uděláme, abychom neměli na svědomí zmatené čtenáře Geek Magazínu. Ralph Fiennes (Voldemort) v novém traileru vzpomíná na to, jak jej jeho synovci a neteře přemlouvali, aby se role zlého černokněžníka ujal. 

Speciální epizodu uvede v České republice služba HBO GO pod názvem Harry Potter, 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic. Nejasnosti nicméně zatím panují ohledně přesného data vydání. Zatímco v anglofonním světě bude speciál dostupný už na Nový rok, na oficiální české uvedení s titulky si možná počkáme o něco déle. "Premiéra je plánovaná na leden, přesné datum však zatím nemáme potvrzené," uvádí administrátoři oficiální facebookové stránky HBO Česko. 

Pokud vás při pohledu na bradavický hrad a nástupiště devět a tři čtvrtě přepadla nostalgie po Harrym a jeho kamarádech tak jako nás, určitě mrkněte do speciální sekce Mudlům vstup zakázán

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru