Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Huawei našel skulinku, smí u nového mobilu používat plnohodnotný Android Události

Huawei našel skulinku, smí u nového mobilu používat plnohodnotný Android

autor: Petr Kirs

Chytré telefony od společnosti Huawei si musí již takřka rok vystačit pouze s osekaným Androidem. Zástupci tohoto podniku však nyní našli skulinku, díky které mohou u nového přístroje klidně použít i plnohodnotný operační systém od Googlu.

Pokud vás náhodou minula kauza, kdy USA vrhly sankce na čínskou společnost Huawei, alespoň v rychlosti připomeneme, že se tak stalo loni na jaře. Od té doby nesmí telefony a tablety tohoto výrobce používat některé služby Googlu.

V přístrojích značky Huawei tedy nalezneme sice Android, nicméně pouze v osekané podpoře. Využívat není možné například Google Play, Google Maps, Gmail, a kvůli tomu dokonce i některé další aplikace jako jsou WhatsApp, Facebook, Instagram apod. Pro získání aplikací můžete využít alternativní zdroje, Huawei AppGallery nebo přenos pomocí aplikace Phone Clone. Týká se to například i vlajkových lodí z rodiny P40.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Tento týden si však odbyl premiéru chytrý telefon, který taková omezení nemá – řeč je o novince Huawei Y8s. Jedním dechem ale musíme dodat, že telefon je zatím určen výhradně pro zahraniční trhy. V tuto chvíli tedy není jasné, zda a případně kdy se bude nabízet v tuzemsku.

Přestože jde o úplně nový telefon, v útrobách tepe starší hardware, který byl na trhu ještě před uvalením amerických sankcí. Právě díky tomu může novinka využívat neomezeně platformu Android, byť pouze ve verzi 9.0 (Pie) s nadstavbou EMUI 9.1. S aktualizací na novější verzi operačního systému případní zájemci příliš počítat nemohou, neboť by se pak telefon musel opět obejít bez aplikací Googlu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Přístroj je typickým zástupcem střední třídy, což dokládá i použitý čipset Kirin 710. Počítá se přitom s tím, že telefon se bude nabízet ve dvou různých provedeních, se 64GB a 128GB úložištěm. V obou případech bude mít k dispozici 4 GB operační paměti, stejně jako slot pro paměťovou kartu. Akumulátor nabídne kapacitu 4000 mAh.

Prakticky celou čelní stranu zabírá 6,5palcový displej s Full HD+ rozlišením. Pouze podél horního okraje je relativně malý výřez, ve kterém se ukrývají dva objektivy – hlavní fotoaparát s rozlišením 8 megapixelů totiž doplňuje ještě 2megapixelový senzor pro měření hloubky ostrosti. Dva objektivy nalezneme také na zadní straně, kromě totožného 2megapixelového senzoru pro měření hloubky ostrosti je zde ještě hlavní 48Mpx snímač.

Názory ostatních Geeků (3)

m.tauchman M.T

Hmmm

m.tauchman 11. 5. 2020 8:10

Plha se hlásí....to, že Huawei recykluje telefony s certifikací pro Google je už dlouho známá věc, už hromada takových modelů vyšla a dávno se prodává...s tímhle článkem jste tedy objevili Ameriku...

tkijas TKI

Úplně špatně

tkijas 12. 5. 2020 8:01

Jednak nenašel skulinku, je to běžná věc využívaný např. u Huawei P30 Pro New Edition a hlavně, pokud tam tepe starší HW, updaty budou chodit stejně jako u nového... bože, kdo tyhle bláboly bez ověření píše? Kde je zdroj?

neničková2 NEN

Zbozi

neničková2 13. 5. 2020 17:08

Pro mne tam chybí ceny.Nenickova

Máš něco na srdci?

nahoru