Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hubneme s chytrou váhou Návody

Hubneme s chytrou váhou

autor: Petr Kirs
Chcete se dostat pořádně do formy a alespoň něco málo zhubnout? Bez pohybu to nepůjde. Vyrovnat se s nadměrnými kilogramy a mít kompletní přehled o svém aktuálním stavu i dosažených cílech pomohou chytré váhy.

Chytré váhy vypadají na první pohled jako obyčejné. Rozpoznat je od tradičních modelů je možné například díky displejům, které velmi často obsahují. Některé modely je ale mají tak dobře maskované, že nejdou vůbec vidět, dokud se nerozsvítí.

Váha komunikuje s telefonem pomocí rozhraní bluetooth, pokročilejší modely se ale zároveň zvládnou napárovat i na domácí WiFi síť, aby synchronizovaly data rovnou on-line. Jak je již z řádků výše, většina modelů zobrazuje také ty nejdůležitější informace na vlastních displejích.

O napájení váhy se nejčastěji starají tužkové nebo mikrotužkové baterie. Ty zpravidla udrží tento inteligentní prvek chytré domácnosti při životě po dobu několika měsíců. Když baterie dojdou, jednoduše se vymění za jiné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytré váhy se velmi podobají tradičním modelům

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Navíc ale mají digitální displeje, které zobrazují všechny důležité informace

 

Snadná obsluha z mobilu

Instalace obslužného softwaru je u chytrých vah velice jednoduchá, stejně jako první konfigurace. Při výběru váhy si je nicméně nutné ověřit, zda daný model skutečně podporuje vaše mobilní zařízení. Některé váhy jsou totiž kompatibilní pouze s iPhony a iPady od Applu.

Sluší se také podotknout, že výrobě chytrých vah se věnují zpravidla společnosti, které nabízí také jiné fitness prvky – například chytré hodinky či náramky. V obslužné aplikaci se v takovém případě pak zobrazují i další důležité informace, například o ušlých krocích.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Váhy komunikují s mobilním telefonem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka obslužné aplikace

 

Co vlastně umí?

Chytrá váha nemá ambice nahradit funkce fitness náramků nebo chytrých hodinek – naopak, spolupracuje s nimi. Díky tomu, že uživatel bude používat obě zařízení, získá daleko lepší přehled o svých výkonech a dosažených cílech.

Váha totiž v praxi vypočítá váhu, index tělesné hmotnosti (BMI), tělesný tuk a svalovou hmotu uživatele. Všechny tyto informace se hodí při udržování váhy nebo při hubnutí přebytečných kil se zachováním současné svalové hmoty. Chytrý náramek je zase s uživatelem 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a monitoruje jeho běžné denní aktivity.

Všechna získaná data se z obou zařízení následně nahrávají do chytrého telefonu, konkrétně do nějaké mobilní aplikace. Ta vytváří přehled dosažených cílů a zároveň se snaží uživatele motivovat k lepším výsledkům. Na rozdíl od fitness náramků jsou chytré váhy stavěné tak, aby je mohlo najednou používat více uživatelů v jedné domácnosti. Statistiky jsou přitom soukromé, neoprávněná osoba se tedy k nim nedostane.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Díky chytré váze mohou mít lidé svoji hmotnost pod kontrolou

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Váhy nemají ambice nahradit fitness náramky, spolupracují s nimi

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

nahoru