Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Humorem proti ruské agresi. Zahrajte si Ukrainian fArmy, simulátor válečného traktoristy

Humorem proti ruské agresi. Zahrajte si Ukrainian fArmy, simulátor válečného traktoristy

Události
CZC.Gaming Knight GC147, herní PC_501560829
CZC.Gaming Knight GC147, herní PC
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Squire GC113, herní PC_2061055288
CZC.Gaming Squire GC113, herní PC
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Paladin GC128, herní PC_1580893413
CZC.Gaming Paladin GC128, herní PC
Produkt není určen k prodeji.

Skupina ukrajinských vývojářů paroduje ruské tanky, které ukrajinští farmáři tahají pomocí traktorů jako válečnou kořist. Cílem je pobavení i výběr finančních prostředků na humanitární pomoc Ukrajině.

Hry jako společensko-politický komentář mají v kulturním světě nezastupitelné místo a válka jako videoherní téma táhne. Bylo tedy jen otázkou času, než se objeví první tituly, které budou reagovat na aktuální agresi Ruské federace vůči Ukrajině. Jedním z nich je Ukrainian fArmy. Stylizace ve jménu hry poukazuje na to, že od farmáře k aktivnímu členu armády vede občas skutečně jen malý krůček. 

Autoři tím narážejí na skutečnost, že ruské tanky mají velké problémy v jarním blátě, které je zejména pro zemědělské oblasti na východě Ukrajiny typické, a často opouštějí své zcela bojeschopné stroje. Ty si následně stateční Ukrajinci "vyzvedávají" za pomocí zemědělské techniky a zařazují je do své výzbroje. 

Trailer porovnává záběry ze hry s reálnými situacemi z Ukrajiny

Traktorista jako symbol odvahy

"Dvacátého čtvrtého února jsme se v pět ráno probudili za zvuku ruských raket, které na naše města začaly dopadat, aniž by nám kdokoliv vyhlásil válku. Další dny jsme strávili přesouváním našich rodin do bezpečí. Chtěli jsme se ujistit, že všichni jsme tam, kde umíme nejlépe pomoci těm, kteří jsou nám draží, stejně jako naší zemi," vysvětluje vývojářský tým. "Zatímco někteří vstoupili jako dobrovolníci do armády, jiní rozvážejí jídlo, teplé oblečení a další potřebné věci do měst, která jsou terčem útoku. My jsme vývojáři a udělali jsme to, co umíme nejlépe - další hru. V Ukrainian fArmy můžete válku zažít z pozice jednoho z nejobávanějších bojovníků na ukrajinské frontě, a sice řidiče traktoru. Vyhýbejte se projektilům od ruských dělostřelců a ukořisťte co nejvíce tanků, náklaďáků či pěchotních vozidel, kolik umíte," popisují. 

A obratem dodávají, že hra je stále ve vývoji a v budoucnu by se v ní měly objevit nové mapy, stejně jako další varianty legendárních bojových traktorů. Nesmí chybět ani heslo, které se stalo synonymem odporu - Slava Ukraini. Před stažením hry (dostupná je na PC, Mac i Linux) si můžete určit vlastní cenu. Veškerý výtěžek poputuje na konto organizace Come Back Alive a oficiální humanitární účet ukrajinského Ministerstva sociálních věcí. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Válka her i memů

Souboj mezi Ruskou federací a svobodným světem, který v současném konfliktu Ukrajina brání, není veden jen prostřednictvím střelných zbraní, ale i na internetu. A tak zatímco ruské trollí farmy jedou naplno a snaží se podporovat narativ o denacifikaci země (realizované skrze bombardování školek a zoologických zahrad), Ukrajinci se brání za využití svých "meme oddílů". Ukrainian Meme Forces už mají na sociální síti Twitter 157 tisíc sledujících a toto číslo nadále roste. Je to právě humor a dobrá nálada, která pomáhá udržovat morálku. Pokud chcete Ukrajině pomoct, můžete si zahrát Ukrainian fArmy, nebo aspoň ukrajinské tvůrce memů začít sledovat. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (10)

H

kdyby se většina ukrajinců věnovala tvorbě a né krádežím možná by to nebyla země s brutální chudobou...

@corpse_despy_: V Česku máš taky chudobu proti Západu a krádeže nám jdou supr. Se podívej, co si Češi volí – agenty STB s prezidentskými ambicemi.

@DW: Však on nás Péťa Pavlíků jistě zachrání, je stejně důvěryhodný jako naše exilová ukrajinská vláda.

@holcat: Důvěryhodnější, než ruští nacisté, to zase sorry jako. A to slepenec nijak dvakrát nemusím. Ale jaká je jiná alternativa pro ČR? Venezuela mastná Ála? Vůbec. Ještě děti našich dětí by to platily.Chápu, že západní země to neřešej, ale já na to žití na dluh a inflační spirálu prostě nějak nevěřím no.

@DW: A jaký ruští nacisté mají ambice se stát prezidenty u nás ?
Je důvěryhodný jako zemanova otočka o 180. Bývalý komunistický lampasák káže o svobodě a demokracii, ale i ostatní kandidáti ukazují politické dno u nás doma, osobně bych asi volit nešel.

@holcat: Já četl blbě, Péťou jsem myslel Fialu, kua :)).

@DW: Tak to je v poho, pro mě osobně jde o stejné hookers.

@corpse_despy_: Si *****

Reakce na smazaný příspěvek: Nadávat někomu za názor je zbytečné, naše vláda má jiné prostředky, doufám, že jste ho již nahlásil.
PS: jako správný demokrat a do*bro*ser.

@corpse_despy_: Ale ti kteří tam kradli a kradou jsou pečlivě vybíráni stávajícím nefunkčním zkorumpovaným režimem , takže se určitě nejedná o normální lidi se snahou pracovat a přežít.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru