Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Hvězdná brána dostane pokračování

Hvězdná brána dostane pokračování

Události
autor: Stanislav Holý

Slavná Hvězdná brána, či chcete-li v originále Stargate, dostane pokračování. Joseph Mallozzi, který v seriálu působil jako scénárista, to potvrdil na Twitteru.

Pod scénářem je nicméně podepsaný Brad Wright, který pracoval i na koncepci spin-off seriálu Hvězdná brána: Atlantida. „Verdikt? Je to fantastické. Perfektní série pro úplně nové diváky, kteří o Hvězdné bráně nic nevědí, ale také velmi obohacující zážitek pro dlouholeté fanoušky,“ pochválil práci svého kolegy Mallozzi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zároveň zveřejnil snímek uvádějící epizodu 101. „Čeká nás akce, dobrodružství, přátelství, humor, cool sci-fi, skvělé postavy, působivý příběh – a jeden velký antagonista,“ nastínil Mallozzi s tím, že se tedy opět můžete těšit na zákeřného záporáka. Víc konkrétní ale zatím být nechtěl.

Ze střípků zveřejněných informací je prakticky už jasné, že půjde o pokračování Hvězdné brány: Atlantida. Ta totiž měla sto dílů v pěti řadách, které byly vysílány mezi lety 2004 a 2009. Pro připomenutí originální Hvězdná brána jich měla 214 v deseti řadách a Hvězdná brána: Hluboký vesmír 40 ve dvou řadách.

Antikové a Wraithové

A o čem vlastně spin-off Atlantida byl? V Antarktidě byla zjištěna adresa brány údajného ztraceného města Antiků. Ale aby se Hvězdná brána na Zemi mohla spojit s Hvězdnou bránou ve ztraceném městě, potřebuje hodně energie, protože ztracené město se nachází v jiné galaxii. Dr. Rodney McKay tedy přijde s návrhem, jak propojit ZPM s Hvězdnou bránou a navázat spojení. Jenže není jisté, že na druhé straně bude dost energie k návratu na Zemi.

Tak se vydává expedice Atlantidu pod vedením Dr. Elizabeth Weirové do galaxie Pegasus s úmyslem pobývat ve ztraceném městě. Expedice ale narazí na nepřátelskou rasu Wraithů, se kterou bojovali Antikové před více než deseti tisíci lety. Antikové válku prohrávali, a proto ponořili své město na dno oceánu, aby jej zachovali pro svůj případný návrat. Nyní přicházejí lidé ze Země s nadějí, že zde najdou technologii pro obranu Země.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Názory ostatních Geeků (13)

avatar

Je potřeba umět rozumět psanému textu

dohnalek.pavel 31. 3. 2022 0:12

Ono se totiž nikde nepíše, že byl nový seriál potvrzen. O tom, že skript existuje, se ví poměrně dlouho. Mallozzi se na skript teď jenom podíval a řekl, že je fantastický.O tom, že by bylo schváleno natáčení nového seriálu, není nikde ani slovo, takže nadpis, že Hvězdná brána dostane pokračování, je aktuálně v nejlepším případě vyslovením přání - s fakty nemá zatím co do činění.

klokočník14 KLO
klokočník14 6. 4. 2022 6:28

@dohnalek.pavel: Dovolím si nesouhlasit po koupeno MGM amazonem je jistě, že bránu nenechá jen tak a že do se nebude bát investovat nemalé peníze, díky obrovské komunitě fanoušků, která pořádnou bránu nedostala přes 10 let a vyžaduje pokračování (nebo alespoň důstojné uzavření). Už před víceméně rokem tvůrci mluvili, že "zapadl 5. chevron" a v současnosti jich je už 6

avatar

Stargate Atlantis existuje uz roky

Dr.Wrestler 31. 3. 2022 8:19

Nerozumim clanku. Co se tyce Stargate Atlantis, tak tento nastupce existuje uz roky... Jde tedy o neco jineho, nebo jak? Vlastnim doma na BluRay 1080p kvalitni sbirku v anglickem originale. Prosim vysvetlit, dekuji. [2004–2009] https://www.imdb.com/title/tt0374455/

fabka0 FAB
fabka0 31. 3. 2022 8:50

@Dr.Wrestler: půjde o pokračování Hvězdné brány: Atlantida - doslova je to tam napsané ...

Dragoniak DRA
Dragoniak 31. 3. 2022 15:24

@fabka0: Nikde není napsané, že je to pokračování Atlantidy...

avatar
psenik1 31. 3. 2022 23:21

@Dragoniak: naopak, je to tam doslovně napsané: "Ze střípků zveřejněných informací je prakticky už jasné, že půjde o pokračování Hvězdné brány: Atlantida. "

info@saips.cz INF
info@saips.cz 3. 4. 2022 2:35

@psenik1: tolik lidí co neumí číst. A pak takový lidi mají třeba hlasovat u voleb.

sainerová1 SAI

Hvězdná brána

sainerová1 1. 4. 2022 20:23

Mě z toho také není jasné čeho je to vlastně pokračování.

martinhorni MAR
martinhorni 1. 4. 2022 22:33

@sainerová1: "Ze střípků zveřejněných informací je prakticky už jasné, že půjde o pokračování Hvězdné brány: Atlantida."

avatar

Stargate A.I.

w_hopper 2. 4. 2022 12:36

No kdo by chtěl vědět víc - https://www.thecompanion.app/events/

doležal435 DOL

101

doležal435 3. 4. 2022 12:11

Epizody nových serialu se většinou v Americe označují 101,102...je to s01e01. Nikde není ani zmínka o tom, že by to mělo být pokračování Atlantisu. Článek jsou jen samé spekulace a stojí jen na domenkach pisalka , který evidentně ani neví o čem píše....

avatar

SG

svoboda1540 16. 5. 2022 23:25

No jeste neni uplne jasne jak dopadne soud vite preci ze se jim moc ta akvizice nelibi

potulka POT

Hvězdná brána

potulka 25. 7. 2022 19:36

Není to jedno čeho je to pokračování? Vždycky to bylo provázané. Staré díly byly někdy směšné. Zejména v porovnání s takovým Avatarem. V několika seriálech a filmech se mihli původní herci a myslím, že není o co stát. Každý nestárne jako H.Ford. S dnešní technikou to určitě bude super. Doufám, že v nových dílech nebude celá galaxie mluvit anglicky

Máš něco na srdci?

nahoru