Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
IDF 2016: Intel ukázal brýle pro propojenou realitu. Nezapomnělo se ani na vynálezce Události

IDF 2016: Intel ukázal brýle pro propojenou realitu. Nezapomnělo se ani na vynálezce

Na IDF 2016 byla k vidění celá řada novinek. Společnost Intel ukázala například nové brýle pro tzv. propojenou realitu. Na své si na akci nicméně přišli například také vynálezci.

Tradiční každoroční akce Intel Developer Forum (IDF) 2016 odstartovala v noci z úterý na středu v americkém San Francisku. Zástupci společnosti Intel na ní pravidelně ukazují novinky, které přijdou na trh v následujících týdnech a měsících, koneckonců loňský ročník si můžete připomenout v našem dřívějším článku.

Letošní ročník se točil především okolo virtuální reality. Zástupci společnosti Intel zde totiž odhalili svoje první brýle pro virtuální realitu. I když označení virtuální brýle není tak úplně přesné. Novinka zvaná Projekt Alloy je totiž podle zástupců tohoto čipového gigantu „ideálním řešením vše v jednom“.

Co to znamená v praxi? Že k novým brýlím nemusíte připojovat vůbec žádné příslušenství. Nepotřebují žádný počítač, kabely, ani nic podobného, bez čehož se konkurenční řešení neobejdou. Novinka je tedy bez nadsázky plnohodnotným počítačem v kompaktním balení, který budou lidé nosit na hlavě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Projekt Alloy

 

Intel navíc přidává kameru Intel RealSense, kterou jsme detailně představovali v našem dřívějším článku. Alespoň v rychlosti připomeňme, že jde o vůbec první a nejmenší integrovaný 3D a 2D kamerový modul. Tento senzor umožňuje počítači v podstatě vidět prostorově.

Další velká výhoda je tedy nasnadě, Projekt Alloy dokáže zaznamenávat pomocí kamery Intel RealSense skutečný svět okolo uživatele a zjednodušeně řečeno jej zdigitalizuje. V podstatě tak tento systém kombinuje svět virtuální a rozšířené reality, díky čemuž tvůrci používají nový termín propojená realita.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Projekt Alloy v akci

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vidí propojenou realitu uživatel

 

"Propojená realita nabízí podstatně dynamičtější a přirozenější zážitky ve virtuálním světě než kdykoli předtím – a umožňuje zažít věci, které dosud v reálném světě možné nebyly,“ uvedl ředitel společnosti Intel Brian Krzanich. Ten zároveň podotkl, že v oblasti virtuální reality navázal Intel spolupráci s Microsoftem. Cílem je přinést novou technologii také na mainstreamová PC s Windows.

Novinka by se měla objevit na pultech obchodů v příštím roce jako otevřená hardwarová platforma. To jinými slovy znamená, že Projekt Alloy budou jednotliví výrobci moci dále rozvíjet a prodávat pod svou vlastní značkou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Projekt Alloy

 

Internet věcí a ARM čipy

Na akci nechyběly ani další novinky technického světa. Intel ukázal například novou desku pro vynálezce a vývojáře zvanou Euclid Developer Kit. Tato vývojová deska integruje schopnosti simulovat smysly, rozhraní pro konektivitu a výpočetní funkce do designu o velikosti čokoládové tyčinky. Opět se zde počítá s kamerou Intel RealSense.

Představena byla také zbrusu nová platforma pro internet věcí zvaná Joule. Jde v podstatě o výpočetní jednotku, která je určena pro internet věcí. Konkrétně pro zařízení, která budou potřebovat vysoký výkon. V současnosti jde však skutečně pouze o platformu, žádná konkrétní zařízení pro koncové spotřebitele odhalena nebyla. Zástupci společnosti Intel nicméně ukázali, že novinka půjde vtěsnat například i do obyčejných brýlí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Euclid Developer Kit je velký jako čokoládová tyčinka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Platforma Joule umístěná v obyčejných brýlích

 

Zástupci čipového gigantu také oficiálně oznámili, že vstupují do světa ARM čipů. Kdo by nadšeně očekával celou novou modelovou řadu procesorů pro chytré telefony a počítačové tablety, byl by na omylu. Intel totiž bude vyrábět nové čipy výhradně na objednávku konkrétních společností, bude tedy nabízet ostatním výrobcům své technické zázemí.

LG bude jeden z prvních podniků, které takovou nabídku využijí. Konkrétně možnost výroby 10nm ARM čipů, které by měly proti konkurenci nabídnout velmi vysoký výkon při zachování nízké spotřeby. Jak budou nové čipy použitelné v praxi, ukáží samozřejmě až detailní testy nových přístrojů, na které si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru