Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
IFA 2017: Nejlepší mobil letošního roku? LG V30 patří na samotnou špici Události
LG V30, 4GB/64GB, Cloud Silver  + Půlroční předplatné magazínů Blesk, Computer, Sport a Reflex v hodnotě 5 800 Kč
LG V30, 4GB/64GB, Cloud Silver
Produkt není určen k prodeji.
LG V30, 4GB/64GB, Moroccan Blue  + Půlroční předplatné magazínů Blesk, Computer, Sport a Reflex v hodnotě 5 800 Kč
LG V30, 4GB/64GB, Moroccan Blue
Produkt není určen k prodeji.

IFA 2017: Nejlepší mobil letošního roku? LG V30 patří na samotnou špici

Veletrh IFA se pozvolna rozjíždí a už jsme se dočkali jednoho velkého překvapení. Řeč je o smartphonu LG V30, který po právu sklízí na berlínském výstavišti ovace. Jde totiž o jeden z nejpokročilejších chytrých telefonů současnosti.

S novými mobily se na veletrhu IFA skutečně roztrhnul pytel. Patrně největší pozornost však budila společnost LG se svým modelem V30, který si odbyl premiéru na čtvrteční tiskovce. Výrobce láká na špičkový výkon, prémiový displej a v neposlední řadě také na výjimečný fotoaparát. Ale pěkně popořadě…

LG V30 doslova klame svým tělem. Má totiž relativně velký displej (šest palců), ale je přitom v praxi kompaktnější než starší model LG G6. Jen v rychlosti připomeňme, že ten měl úhlopříčku 5,7 palce a vážil 163 gramů. Hmotnost se u novinky podařilo stlačit pouze na 158 g.

Představení LG V30

 

Jedno z největších lákadel…

Právě AMOLED displej je jedním z největších lákadel novinky. Je totiž velmi širokoúhlý, zakrývá prakticky celou čelní stranu. Rámečky jsou tedy velmi tenké a rohy dotykového panelu zaoblené. Pro úplnost dodejme, že rozlišení je 2880 x 1440 obrazových bodů.

Řada V se v minulosti chlubila integrací druhého displeje, na kterém se zobrazovaly všechny důležité informace. Druhý panel bychom však hledali na zařízení marně. Místo něj výrobce vsadil na softwarové řešení – plovoucí panel, který se zobrazuje na hlavním displeji nad aplikacemi a uživatel jej může libovolně přesouvat podle libosti.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG V30

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG V30

 

Špičkový výkon

Velkým lákadlem novinky je také vysoký výkon. V útrobách LG V30 tepe Qualcomm Snapdragon 835, tedy aktuálně vůbec nejvýkonnější mobilní čipset, jaký může být v mobilním telefonu umístěn. Všech osm jader je u něj taktováno na 3 GHz. Přístroj má dále k dispozici 4 GB operační paměti a 64GB úložný prostor, nezapomnělo se ani na slot na paměťové karty. Vše pracuje pod operačním systémem Android.

Doslova ódy pěli zástupci společnosti přímo na tiskové konferenci na multimediální vybavenost zařízení. Na zadní straně zařízení totiž nalezneme duální fotoaparát – každý senzor nabízí jiný úhel záběru. Proti celé řadě konkurentů jsou navíc použité čočky skutečně skleněné, a ne pouze plastové. Díky tomu se podařilo dosáhnout velmi dobré světelnosti F1,6. V otázce multimediální výbavy si zaslouží pochvalu také zabudované reproduktory, za kterými stojí věhlasná společnost Bang & Olufsen.

Na informace o dostupnosti a ceně si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Sledovat je můžete v našem obchodě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG V30

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru