Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
IFA 2017: Se špičkovými mobily se roztrhl pytel Události
Sony Xperia XZ1, 4GB/64GB, Dual Sim, černá
Sony Xperia XZ1, 4GB/64GB, Dual Sim, černá
Produkt není určen k prodeji.

IFA 2017: Se špičkovými mobily se roztrhl pytel

Hned několik výrobců přivezlo do Berlína na veletrh IFA nové chytré telefony. Jedním z nich je také společnost Sony. Ta ukázala prémiové modely Xperia XZ1 a Xperia XZ1 Compact.

Společnost Sony se s novinkami nepustila do žádného experimentování, alespoň co se vzhledu týče. Ten vychází z klasických křivek přístrojů Xperia, na které jsme zvyklí již několik let. A je to rozhodně dobře, neboť kovová konstrukce se špičkovým zpracováním se v posledních letech dobře osvědčila.

Xperia XZ1 nabízí displej s úhlopříčkou 5,2 palce a Full HD rozlišením. Zajímavá je, že tato dotyková plocha nově nabízí technologii HDR (High Dynamic Range), která bývá často lákadlem prémiových televizorů. Ty dokážou pracovat s vysokým kontrastem a maximálním jasem, nečiní jim tedy problém zobrazit graficky náročné scény, ve kterých se prolíná velmi světlé a velmi tmavé pozadí. A nově to umí také smartphoně od Sony.

Xperia XZ1

Xperia XZ1 Compact

 

Malé rozměry, odolná konstrukce

Xperia XZ1 Compact potěší jedince, kteří touží po kompaktnějších rozměrech. Má totiž pouze 4,6palcový displej, díky čemuž je o poznání menší než větší bratříček. Snížilo se bohužel i rozlišení dotykového panelu, nabízen je pouze standard HD (1280 x 720 obrazových bodů).

Certifikace IP68 je u obou modelů zárukou odolnosti vůči ponoření do vody i proti vniknutí prachu. Pod vodou je tedy možné klidně i telefonovat a natáčet videa. Fotoaparáty jsou mimochodem totožné, na zadní straně nalezneme 19MPx snímač, ten na přední straně nabízí rozlišení 8 MPx a záběr 120°.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xperia XZ1 Compact

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xperia XZ1 Compact

 

Vysoký výkon

Prakticky totožná je také další hardwarová výbava, což bude hrát ve prospěch především menšího modelu. Takto malé a výkonné stroje totiž prakticky žádný konkurent nenabízí. Konkrétně bude v útrobách obou novinek tepat procesor Qualcomm Snapdragon 835, jehož osm jader bude taktováno na 3 GHz.

Do vínku dostanou nové smartphony od Sony také 4 GB operační paměti. Xperia XZ1 pak nabídne 64GB úložný prostor, Xperia XZ1 Compact poloviční hodnotu – tedy 32 GB. V obou případech se nicméně počítá se slotem pro paměťové karty.

Obě novinky prémiové řady Xperia XZ by se na pultech obchodů měly objevit ještě před Vánocemi. Počítá se s cenou 15 000 Kč v případě menšího modelu a 17 000 Kč u většího smartphonu. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xperia XZ1

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xperia XZ1

 

Kam dál?

Samsung vsadil na nositelnou elektroniku. Ukázal i bezdrátová sluchátka

Nejlepší mobil letošního roku? LG V30 patří na samotnou špici

Nejtenčí all-in-one i chytrá krmítka pro zvířata

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru