Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
IFA 2019: Honor bude pomáhat nevidomým. Díky mobilní aplikaci Události
Honor 20, 6GB/128GB, modrá
Honor 20, 6GB/128GB, modrá
Produkt není určen k prodeji.
Honor 20, 6GB/128GB, černá  + Elektronické předplatné čtiva v hodnotě 4 800 Kč na půl roku zdarma
Honor 20, 6GB/128GB, černá
Produkt není určen k prodeji.

IFA 2019: Honor bude pomáhat nevidomým. Díky mobilní aplikaci

autor: Petr Kirs
Veletrh IFA není pouze o nových produktech, ale také o šikovných aplikacích. Jednu takovou představila společnost Honor. Jmenuje se Pocketvision a klade si za cíl pomáhat nevidomým či lidem se zrakovými poruchami.

Značku Honor snad ani není potřeba představovat. Tento výrobce si za několik posledních let vydobyl prestižní postavení na trhu chytrých telefonů, ambice má nicméně daleko větší – není tomu tak dávno, co Honor představil svůj první chytrý televizor s operačním systémem Harmony OS.

Dnes se nicméně budeme věnovat právě chytrým telefonům, respektive mobilní aplikaci PocketVision. Ta je určena pro chytré telefony Honor 20 a 20 Pro, které dovede proměnit na alternativu přenosných lup a jiných pomůcek ke čtení. Na vývoji aplikace se podílela společnost Eyecoming, program přitom nabízí tři režimy, které lidem pomáhají v jasnějším čtení.

Představení aplikace Pocketvision

 

Prvním z nich je režim převodu textu na řeč. Ten využívá AI technologii Honor HiAI a technologii optického rozpoznávání znaků (OCR) k rychlejšímu a přesnějšímu převodu obrázků na řeč. Na tomto základě pak snadněji převypráví text z knih, dokumentů, nabídek a dalších. Praktický je také zoomovací režim, který využívá čtyřnásobný fotoaparát Honor 20 Pro a 8MPx zooming objektiv pro maximální ostrost. Tento režim dokáže přiblížit text pomocí tlačítek hlasitosti na Honor zařízení, takže i to nejmenší písmo bude zvětšené, méně rozmazané a čitelnější. Poslední je režim negativního obrazu, jenž poskytuje řadu barevných filtrů pro vylepšení textu, zvyšuje kontrast tištěných materiálů pro lidi, kteří mají problém vidět některé barvy.   

„PocketVision, využívající umělou inteligenci nové generace Honor 20 Pro a špičkovou technologii fotoaparátu, si klade za cíl poskytnout zrakově postiženým stejné podmínky a nabízí této komunitě přenosné a cenově dostupné řešení pomůcek pro čtení na trhu. Při spuštění této aplikace doufáme, že vytvoříme lepší zážitek ze čtení pro lidi na celém světě, který umožní větší pocit nezávislosti a poskytne lidem se slabým zrakem pocit sebevědomí k odblokování svého potenciálu a vášně,“ komentoval přínosy nové aplikace George Zhao, prezident společnosti Honor.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru