Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
IFA 2019: Huawei nabídne vylepšenou vlajkovou loď a špičkový čipset Události
Huawei P30 Pro, 6GB/128GB, Amber Sunrise
Huawei P30 Pro, 6GB/128GB, Amber Sunrise
Produkt není určen k prodeji.
Huawei P30 Pro, 8GB/256GB, Aurora  + Huawei Watch GT Sport, černá + Elektronické předplatné čtiva v hodnotě 4 800 Kč na půl roku zdarma + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
Huawei P30 Pro, 8GB/256GB, Aurora
20 660 Kč 24 999 Kč 17 347 Kč 20 990 Kč
Huawei P30 Pro, 8GB/256GB, Black  + Huawei Watch GT Sport, černá + Elektronické předplatné čtiva v hodnotě 4 800 Kč na půl roku zdarma + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
Huawei P30 Pro, 8GB/256GB, Black
Produkt není určen k prodeji.

IFA 2019: Huawei nabídne vylepšenou vlajkovou loď a špičkový čipset

autor: Stanislav Holý
Společnost Huawei přivezla do Berlína na veletrh IFA dva nové smartphony, i když slůvko nové by mělo být spíše v uvozovkách. Jde totiž o vylepšené vlajkové lodi Huawei P30 Pro. Úplnou novinkou je nicméně špičkový čipset Kirin 990.

Huawei P30 Pro bude nově dostupný ve dvou nových barevných provedeních Mystic Blue a Misty Lavender. Naživo vypadají skutečně povedeně, design je podle výrobce inspirovaný přírodou, čehož se podařilo dosáhnout pomocí broušení matného povrchu. Mystic Blue připomíná oblohu odrážející se v moři, provedení Misty Lavender se podobá pláži při západu slunce.

Huawei P30 Pro v nových barvách

 

Kromě vzhledu společně s novými telefony přichází pro modely P30 Pro i další vylepšení – například funkce super night selfie, která pomocí algoritmu portrétového snímání s vysokým rozlišením obrazu rozjasňuje a zkrášluje tváře při focení v noci. Tváře tak vypadají přirozeněji a více trojrozměrné. Současně snižuje jas světelného zdroje v pozadí a zlepšuje detaily ve tmavých částech fotografie, aniž by docházelo k nadměrnému zvýraznění pozadí. Výsledkem je přirozená, trojrozměrná a rafinovaná noční selfie fotografie.

Quad-camera system od společnosti Leica zároveň dostal více možností nastavení, upravovat je nyní možné například citlivost na světlo nebo přibližování. K dispozici je až ISO 409600, díky čemuž je možné fotit i v úplné tmě.

Další vylepšení se týkají operačního systému, respektive nadstavby EMUI10. Ta přináší jednodušší design, změnu ikonek, ale například i rozložení písma pro přehledný a elegantní vzhled systému. Nejnovější generace nadstavby nabídne více možností pro Always-on displej, nové styly kalendáře nebo vylepšený design v aplikacích. Fanoušky přístrojů jistě potěší také dark mode, tedy tmavý režim pro lepší čitelnost a větší vizuální pohodlí při práci. Režim optimalizuje barevný kontrast mezi textem a tmavým pozadím, barvu textu i systémových ikon. Podporovat bude navíc také aplikace třetích stran.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mystic Blue

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Misty Lavender

 

Výkonný procesor pro vlajkové lodě

Velkou pozornost budil také procesor Kirin 990, první 7nm čipset s integrovaným 5G modemem. Ten bude pýchou chystaných vlajkových lodí od společnosti Huawei. A pochopitelně se postupem času objeví také v přístrojích od sesterského podniku Honor. Kirin 990 byl představen spolu s 5G verzí čipsetu Kirin 990 (5G).

"Kirin 990 (5G) je prvním 5G čipsetem na světě. S cílem splnit požadavky uživatelů na vylepšené zážitky v nové éře, byl Kirin 990 (5G) od základu inovovaný – a to nejen z hlediska výkonu a energetické účinnosti, ale také umělé inteligence a připojení. Tím posouvá možnosti mobilních telefonů na novou úroveň," prohlásil během tiskové konference v Berlíně Richard Yu, CEO společnosti Huawei Consumer Business Group (CBG).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nový čipset představil Richard Yu

 

Kirin 990 se chlubí integrovaným dvoujádrovým neurálním procesorem postaveným na architektuře Da Vinci, který obsahuje velká i malá jádra. Velká jádra se vyznačují vysokým výkonem a energetickou účinností v náročných výpočetních scénářích, zatímco malá struktura jádra je určena na řešení nenáročných aplikací s extrémní energetickou účinností. Čipset může udávat pracovní tempo při rychlosti až 2,86 GHz.

Nové smartphony si polepší také v otázce grafického výkonu, nedílnou součástí čipsetu je totiž také 16jádrový grafický procesor Mali-G76. Pro herní zážitky čipset podporuje vylepšený Kirin Gaming + 2.0, který umožňuje ještě lepší spolupráci mezi hardwarovou infrastrukturou a systémem, jehož výsledkem je plynulý a rychlý herní zážitek.

Prvním telefonem, který bude vybaven čipsetem Kirin 990, bude smartphone ze série Mate. Ten by si měl premiéru odbýt později v tomto měsíci.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru