Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
IFA 2019: Huawei přivezl do Berlína WiFi nové generace a povedená sluchátka Události

IFA 2019: Huawei přivezl do Berlína WiFi nové generace a povedená sluchátka

autor: Petr Kirs
Na velmi zajímavé novinky jsme v Berlíně narazili také na stánku společnosti Huawei. K vidění byla například WiFi nové generace, ale také špičková sluchátka FreeBuds 3, která jsou prvním otevřeným modelem na světě s aktivním potlačením okolního hluku.

Společnost Huawei si připravila pro veletrh IFA celou řadu zajímavých novinek. Už dříve jsme se podívali na vylepšení, které přináší vlajková loď Huawei P30 Pro, ale také na extrémně výkonný mobilní čipset Kirin 990. Tím budou vybaveny ty nejlepší chytré telefony tohoto výrobce. Sluší se také podotknout, že sesterská společnost Honor se v Berlíně pochlubila aplikací Pocketvision, jež klade si za cíl pomáhat nevidomým či lidem se zrakovými poruchami.

Huawei P30 Pro v nových barvách

 

Novinek bylo ale k vidění na stánku Huaweie daleko více. Zástupci tohoto podniku se například pochlubili novým systémem Huawei WiFi Q2 Pro, který má představovat bezdrátové sítě nové generace. Jde v podstatě o gigabitový modem s čipem PLC Gigahome 5630, který umožňuje rychlé přenosy dat s nízkou latencí, čímž vytváří základ pro rozsáhlé přijetí nových technologií – například 200 Mbps širokopásmové připojení či širokopásmové připojení pomocí optických vláken.

Huawei WiFi Q2 Pro může fungovat v oblastech se slabým signálem, pro plné pokrytí i v prostorném, vícepodlažním domě. Mezi nabízené funkce patří automatický výběr mezi dvěma písmy, možnost roamingu či automatická optimalizace kanálů podle zarušení okolními WiFi sítěmi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei WiFi Q2 Pro

 

Balada pro uši v rušném prostředí

Hudební fanoušky se zase snaží zaujmout sluchátka Huawei FreeBuds 3. Jde o bezdrátové špunty, které jsou dodávány v zaobleném nabíjecím pouzdře. Jak jsme si mohli na výstavišti vyzkoušet, nová sluchátka jsou díky ergonomickému designu velmi pohodlná na nošení. To nejzajímavější se však ukrývá v jejich útrobách.

FreeBuds 3 jsou prvním zařízením, které je vybaveno zvukovým čipem Kirin A1. Ten byl navržen právě pro potřeby nositelné elektroniky. Přestože jeho rozměry jsou pouze 4,3 mm x 4,4 mm, dokáže zpracovat řadu komplexních úkolů. Zajišťuje také podporu pro BT 5.1 a BLE 5.1, aby sluchátka mohla bezdrátově komunikovat mezi sebou a zároveň s připojeným telefonem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei FreeBuds 3

 

Jak již bylo uvedeno výše, Huawei FreeBuds 3 jsou první TWS (True Wireless Stereo) otevřená sluchátka, která podporují nejen redukci šumu při hovoru, ale zároveň i přesné aktivní potlačení hluku v reálném čase. Dvojitým ťuknutím na levé sluchátko zapnete nebo vypnete funkci ANC (Active Noise-Cancelling) a budete si moci vychutnat hudbu kdekoli – například i v přeplněném metru nebo v hlučné restauraci.

Sluchátka Huawei FreeBuds 3 jsou schopná přehrávat hudbu čtyři hodiny na jedno nabití a dokonce až 20 hodin, pokud se používají spolu s nabíjecím pouzdrem. Na pultech obchodů by se novinka měla objevit na přelomu října a listopadu. Cena bude nicméně oznámena až později.  

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru