Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
IFA 2019: Kompaktní projektor na cesty zvládne video na výšku   Události

IFA 2019: Kompaktní projektor na cesty zvládne video na výšku  

autor: Karel Dvořák
Hned několik zajímavých projektorů přivezla do Berlína společnost Acer. Největší pozornost přitom budil přenosný LED projektor C250i, který nabízí projekci z více úhlů a zároveň jde o světově první model s režimem automatického otočení na výšku.

Acer C250i se dá bez nadsázky použít kdekoliv a kdykoliv. Na rozdíl od konkurenčních modelů vyniká především možností otočení obrazu na výšku, čehož bylo dosaženo speciální konstrukcí zakrouceného rolovacího stojanu. Díky tomu je možné například promítat videokonference nebo živé vysílání na výšku, což je typické pro sociální sítě Facebook a Instagram. Uživatelé tak mohou využít celou obrazovou plochu bez černých okrajů. Promítat videa je přitom možné nejen na zeď, ale klidně i na strop.

Projektor Acer C250i očima našich GEEKů

 

Navzdory své kompaktní velikosti promítá novinka videa ve vysokém rozlišení 1080p při výdrži baterie až 5 hodin na jedno nabití. Uživatelé se systémem Android i iOS se mohou k C250i připojit bezdrátově. Novinka mimochodem slouží také jako přenosná powerbanka pro dobíjení telefonů na cestách.

Co se technických parametrů týče, LED modul C250i nabízí životnost až 30 000 hodin, široký barevný gamut, který 100% pokrývá barevný prostor NTSC, jas 300 ANSI lumenů a kontrast 5 000:1. Vestavěné Bluetooth reproduktory se mohou pochlubit výkonem 5 W. Kromě bezdrátového připojení je Acer C250i vybaven také standardním portem HDMI pro připojení a promítání obsahu z notebooku či stolního počítače. Porty USB typ C a typ A podporují výstup videa pro smartphony i počítače a jsou 100% plug-and-play, takže není potřeba žádný další software ani ovladače.

Představení projektoru Acer C250i

 

Řada PL1 pro profíky

Kromě modelu C250i oznámila společnost Acer také příchod nových laserových projektorů řady PL1 (PL1520i/PL1320W/PL1220) určených pro středně velké výstavní prostory, akce, veletrhy nebo zasedací místnosti. Tyto modely jsou určeny pro nepřetržitý provoz s minimální údržbou díky LED modulu s životností až 30 000 hodin.

Projektory řady PL1 jsou ideální volbou pro bezdrátovou projekci ve firemním nasazení, jako je reklama, zobrazení pro veřejnost, přehrávání videa v lobby a další. Pro větší odolnost jsou vybaveny utěsněným optickým engine s krytím IP6X a podporují 360° projekci i projekci na výšku, stejně jako čtyřrohovou korekci lichoběžníkového zkreslení obrazu. 

Zatímco projektory řady PL1 se budou nabízet v obchodech už v průběhu letošního roku, na kompaktní novinku Acer C250i si případní zájemci budou muset počkat až do začátku příštího roku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Řada Acer PL1

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru