Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
IFA 2019: Kompaktní ultrabook je ve skutečnosti solidně vybavená herní mašina

IFA 2019: Kompaktní ultrabook je ve skutečnosti solidně vybavená herní mašina

Události

Na veletrhu IFA nemohla samozřejmě chybět ani společnost Razer. Tento americký výrobce herních strojů budil v německém Berlíně pozornost především kompaktním ultrabookem Blade Stealth 13, který má však síly na rozdávání.

Není o moc větší než běžné ultrabooky, výkonem je ale dramaticky převyšuje. Nový Razer Blade Stealth 13 vypadá naživo až neskutečně tence, obzvláště v porovnání s tuctovými herními laptopy, jež zkrátka nejsou žádní drobečci. Herní součástky se navíc výrobci podařilo ukrýt do 13palcového těla, což rozhodně také není obvyklé.

Razer Blade Stealth 13

 

Když už jsme nakousli obrazovku, ta má velmi tenké rámečky, především po pravé a levé straně. Displej nabízí rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů a matný povrch, potěší i podpora G-Sync. Stroj je poháněn procesorem Intel Core i7-1065G7 U, nedílnou součástí tohoto čtyřjádrového čipu je integrovaná grafika Intel Iris Plus, která by měla poskytovat podobný výkon jako Nvidia GeForce MX150.

Integrovaná grafika se používá pochopitelně jen ve chvíli, kdy nepotřebujete vysoký grafický výkon, díky čemuž by se výdrž baterie měla pohybovat až okolo deseti hodin. Při hraní se však zapne dedikovaná grafika GeForce GTX 1650. Ta sice není úplně tím nejvýkonnějším modelem na trhu, ale na většinu moderních titulů by v rozlišení Full HD měla stačit i při vysokých detailech. Novinka nabídne 16 GB operační paměti a 512GB SSD jednotku.

Informace o dostupnosti a ceně pro tuzemský trh v případě nového modelu Razer Blade Stealth 13 však zatím bohužel nejsou k dispozici. Počítá se pouze s tím, že kromě černé varianty bude tento herní ultrabook dostupný také v růžové a bílé barvě.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (2)

183 183

A kolikpak to bude stát.

Určitě to je parametricky velmi zajímavý ultrabook, který nabízí zajímavý výkon a nevypadá jako nějaké herní momstrum.
Teď záleží kolik to bude stát

kratochvíl143 KRA

@183: Například podle tohoto videa ( https://www.youtube.com/watch?v=C4DLxbedifw ) to vypadá na 1500/1800/2000 dolarů podle výbavy. Takže za ten model, co drží Jarda Möwald tady, v přepočtu kolem 43 tisíc korun. U nás počítej tak za 50. A jako technické cvičení je to celkem obdivuhodná minimalizace - jen si vůbec nedovedu představit výdrž baterie a teploty, protože 1650 na takhle tenké a drobné tělo poměrně dost topí i žere. Takže bych se nedivil hodině hraní na baterku (u 4k modelu ještě méně) a šasi, které vytopí menší pokoj a prostě nepůjde mít např. položené někde na těle. Ale rád se budu plést (já tak jako tak hraju hry z devadesátek na zařízení za desetinu, takže vlastně vím houby) a přeju tomu úspěch, už jen ve znamení pokroku a slušného designu.

Máš něco na srdci?

nahoru