Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Ikonická konzole NES znovu ožije díky LEGO Události
LEGO Super Mario 71360 Dobrodružství s Mariem – startovací set Elektronické předplatné deníku Sport a časopisu Computer na půl roku v hodnotě 2173 Kč + O2 TV Sport Pack na 3 měsíce (max. 1x na objednávku)
LEGO Super Mario 71360 Dobrodružství s Mariem – startovací set
1 098 Kč 1 329 Kč

Ikonická konzole NES znovu ožije díky LEGO

autor: Stanislav Holý

Ze stavebnic LEGO si je v dnešní době možné postavit prakticky celý svět, malé plastové kostičky baví malé i velké několik dekád. Nyní se na pulty obchodů chystá novinka, která cílí na náruživé hráče – replika ikonické herní konzole NES.

Novinka se jmenuje LEGO Nintendo Entertainment System (NES). A už se samotného názvu je jasné, co přesně z různobarevných plastových kostech postavíte. Pochopitelně je řeč o ikonické 8bitové herní konzoli, která vyšla v osmdesátých letech.

LEGO Nintendo Entertainment System (NES)

 

LEGO přitom tuto vzpomínkovou edici dotáhlo bez nadsázky k dokonalosti. Součástí balení totiž nebude pouze samotná konzole s ovladačem, ale také televizor a herní cartridge, kterou půjde do konce vložit. Celkově se celá stavebnice skládá z 2646 kostek.

Mimochodem televizor nabízí rolovací obrazovku, kterou můžete ovládat klikou. Pokud navíc na akční kostku umístíte LEGO Mario, bude skutečně reagovat na překážky a bonusy na obrazovce. Prodej je naplánován na začátek srpna, cena by se měla pohybovat pod hranicí šesti tisíc korun.

LEGO Nintendo Entertainment System (NES) mimochodem není jediným herním počinem stavebnicového gigantu. Již dříve bylo představeno Dobrodružství s Mariem, kde hlavní roli hraje slavný instalatér v červené košili a modrých gatích. Tuto stavebnici je již možné předobjednat za 1499 Kč.

LEGO Super Mario – Dobrodružství s Mariem

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru