Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Internet Explorer pomalu umírá, Microsoft ho ale ještě nepohřbil

Internet Explorer pomalu umírá, Microsoft ho ale ještě nepohřbil

Události
Microsoft Windows 10 Home CZ 32bit DVD OEM_2088253857
Microsoft Windows 10 Home CZ 32bit DVD OEM
Produkt není určen k prodeji.
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM_1030710616
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM
Produkt není určen k prodeji.

Internet Explorer byl v době největší slávy nejpopulárnějším webovým prohlížečem na světě, v operačním systému Windows hraje už ale nějakou dobu druhé housle. I když se jeho konec plánuje několik posledních let, stále ještě funguje.

Slovo funguje by ale mělo být spíše v uvozovkách. Postupně totiž americký softwarový gigant funkčnost Internet Exploreru neustále omezuje, byť prostřednictvím dalších aplikací. V tomto týdnu tak přestaly Internet Explorer podporovat všechny aplikace z balíku Microsoft 365, už loni podporu ukončil program Microsoft Teams.

Již nyní také nejdou v Internet Exploreru 11 otevírat některé weby. Pokud je internetová stránka nekompatibilní, automaticky se otevře v prohlížeči Edge. A Microsoft se netají tím, že chce Internet Explorer zcela pohřbít, byť zatím nesebral odvahu udělat za minulostí radikální řez. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Internet Explorer 11

 

„Budoucnost Internet Exploreru tkví v prohlížeči Microsoft Edge. Ten je rychlejší a bezpečnější a kompatibilitu se staršími weby může zajistit také,“ vyslal jasný vzkaz uživatelům prostřednictvím oficiálního blogu Sean Lyndersay z Microsoftu.

Internet Explorer 11 je tak stále ze strany Microsoftu podporován. I když nepřibývají již několik let žádné nové funkce, o bezpečnostní záplaty lidé nepřijdou. Také to se ale má změnit, Lyndersay uvedl, že podpora bude definitivně ukončena v červnu 2022, tedy příští rok. Pak odejde prohlížeč, který si odbyl premiéru v roce 2013, na zasloužilý odpočinek.

V současnosti Microsoft láká na nový Edge, který staví na Chromiu. To jinými slovy znamená, že engine pochází od konkurenčního Googlu. To není vůbec na škodu, na Chromium přešla totiž v minulosti již celá řada prohlížečů, z těch známějších například Opera.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nová verze prohlížeče Edge

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru