Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Internet Explorer si nerozumí s některými weby ani Microsoft Teams Události
Microsoft Windows 10 Home CZ 32bit DVD OEM 500 Kč sleva na příští nákup nad 4 999 Kč (1× na objednávku)
Microsoft Windows 10 Home CZ 32bit DVD OEM
2 479 Kč 2 999 Kč
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM 500 Kč sleva na příští nákup nad 4 999 Kč (1× na objednávku)
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM
2 313 Kč 2 799 Kč

Internet Explorer si nerozumí s některými weby ani Microsoft Teams

autor: Petr Kirs

Internet Explorer byl v době největší slávy nejpopulárnějším webovým prohlížečem na světě, v operačním systému Windows hraje už ale nějakou dobu druhé housle. Microsoft se jej nyní chystá pohřbít úplně, poslední listopadový den byl zatlučen další hřebík do rakve.

Nad slavným Internet Explorerem se stahovaly mračna již delší dobu, americký softwarový gigant totiž ve Windows 10 několik posledních let upřednostňoval novější Edge. Definitivní konec, který Microsoft oznámil tento týden, tak není v konečném důsledku zas tak překvapivý. Do křemíkového nebe se nicméně bude Internet Explorer přesouvat postupně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Internet Explorer 11

 

Například poslední listopadový den byla ukončena podpora pro Internet Explorer 11 v rámci firemní aplikace Microsoft Teams. Zbylé aplikace z balíku Microsoft 365 pak přestanou tento webový browser podporovat 17. srpna 2021. Již nyní ale nejdou v Internet Exploreru 11 otevírat některé weby. Pokud je internetová stránka nekompatibilní, automaticky se otevře v prohlížeči Edge.

Jak je z řádků výše patrné, americký softwarový gigant tedy nechce Internet Explorer 11, který si mimochodem odbyl premiéru již v roce 2013, pohřbít ze dne na den, nicméně uživatele na odchod bude postupně připravovat. Skalní fanoušci tedy budou moci „íéčko“ ještě nějakou dobu používat, ale musí počítat s jistými omezeními.

V současnosti Microsoft láká na nový Edge, který staví na Chromiu. To jinými slovy znamená, že engine pochází od konkurenčního Googlu. To není vůbec na škodu, na Chromium přešla totiž v minulosti již celá řada prohlížečů, z těch známějších například Opera.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nová verze prohlížeče Edge

Názory ostatních Geeků (5)

avatar Ověřený GEEK - level 3

IE

BERNADIC Ověřený GEEK 1. 12. 2020 8:53

Ruku na srdce, IE měl umřít už před deseti lety a hořet od té doby v pekle zapomnění.
Ale ne, to v ČR musíme mít stále weby, které běží jen na tomhle paskvilu ... třeba web ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY ... krása.
BTW Zlaté Vivaldi proti tomuto novému Edge, který M$ tak láskyplně cpe do krku všem uživatelům Windows 10, krade data z ostatních prohlížečů (pokud je neméte zaheslovaná) apod.

donny2 DON
donny2 1. 12. 2020 22:07

@BERNADIC: Já nejsem zrovna nějaký příznivec Microsoftu a jeho aplikací, jsem takový ten vousatý linuxák, co z Opery přešel na Vivaldi stejně rychle jako Jon von Tetzchner, ale tenhle příspěvek mi připadá trochu přehnaný. O jakém webu ČNB je řeč, který funguje JEN v IE? Určitě ne cnb.cz, tak mě to zajímá, rád bych se taky pobavil. Co se týká cpaní Edge do krku uživatelům, zrovna včera jsem updatoval svoji "postranní" instalaci Windows, a to fullscreenové okno s novým Edge na mě vyskočilo, bylo to otravné, ale po zavření byl klid, tentokrát to nezměnilo ani předvolený browser, což považuji přímo za zázrak. Ta "krádež dat", to jsou dost silná slova na označení importu dat v rámci jednoho počítače, který uživatel musí sám iniciovat...

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 1. 12. 2020 22:43

@donny2: abok část ČNB(abok.cnb.cz), kradení dat = nejdřív importuje všechna data a pak se ptá co nechat. Tzv. uživatel neinicializuje import, ale vymazání natažených dat + pokud zabijete proces Edge při pokusu o tuto činnost, tak zůstanou všechna data natažené.
Je možné, že to v posledních buildech "opravili", ale takto se to chovalo.
Už několikáté měnění asociací na HTML a PDF v rámci Windows update je jen taková ta třešinačka na shnilém dortíku :)

avatar

IE

grossmann2 1. 12. 2020 13:40

Kdo by v téhle době používal prohlížeč, který nedostává bezpečnostní aktualizace ? A každý webový vývojář by měl svého klienta informovat a případně vysvětlit proč je vývoj stránek pro IE zcela zbytečné a nebezpečné...

yjcfoto YJC

Mlácení prázdné slámy

yjcfoto 3. 12. 2020 4:37

Už několik měsíců doporučuje Microsoft přechod na EDGE. Tqak proč tento článek? Je třeba si do Microsoftu kopnout?

Máš něco na srdci?

nahoru