Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Internet oplakává Alžbětu II. písmenem F

Internet oplakává Alžbětu II. písmenem F

Události
Figurka Funko POP! Icons - Queen Elizabeth II with Green Dress_1657218483
Figurka Funko POP! Icons - Queen Elizabeth II with Green Dress
Produkt není určen k prodeji.
Deka Call of Duty - Skull_858311793
Deka Call of Duty - Skull
330 Kč 399 Kč
Batoh Call of Duty: Warzone - Parachute_1770103265
Batoh Call of Duty: Warzone - Parachute
826 Kč 999 Kč
autor: Saša Ševčík

Buckinghamský palác ve čtvrtek večer informoval o tom, že ve věku 96 let zemřela Alžběta II. Sociální sítě a diskuze u článků k tomuto tématu začalo zaplavovat písmeno F – často i bez jakéhokoliv dalšího textu či vysvětlení.

Lidé se touto cestou snaží vyjádřit nejdéle vládnoucí britské panovnici úctu po vzoru legendární počítačové hry Call of Duty. Na zkraty RIP či R.I.P. jsme si v diskuzích na internetu již zvykli. Většina z nás patrně ví, že to v latině znamená Requiescat in pace a anglicky se překládá jako Rest in peace, česky tedy odpočívej v pokoji.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hráči se na Twitteru loučí s Alžbětou II. po svém

Písmeno F se v minulosti objevovalo u řady významných osobností, které zemřeli. S ohledem na věhlas Alžběty druhé ale patrně ještě nikdy nebylo použito tolikrát. Fanoušky titulu Call of Duty tento projev úcty patrně nepřekvapí. Ve zmiňované hře se totiž právě písmeno F využívalo k tomu, aby hráčova postava přistoupila k rakvi a rozloučila se s nebožtíkem.

„Královna dnes odpoledne v Balmoralu pokojně zemřela. Král a královna manželka zůstanou dnes večer na Balmoralu a zítra se vrátí do Londýna,“ uvedl Buckinghamský palác na Twitteru. Novým králem Anglie se stal její syn Charles – dosavadní princ z Walesu.

„Smrt mé milované matky, jejího veličenstva, je pro mě a pro všechny členy mé rodiny momentem největšího smutku. Hluboce truchlíme nad odchodem vážené panovnice a milované matky. Vím, že její ztrátu bude hluboce pociťovat celá země, Commonwealth a nespočet lidí po celém světě,“ uvedl v prvním oficiálním prohlášení nový král.

Loučení se s nebožtíkem ve hře Call of Duty

Názory ostatních Geeků (1)

zduke ZDU

Rip

zduke 9. 9. 2022 15:20

rest in peace

Máš něco na srdci?

nahoru