Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Jak by měly vypadat ideální ruce hráče?

Jak by měly vypadat ideální ruce hráče?

Události
iPega 9123 multifunkční GamePad s chladícím ventilátorem a powerbankou_1158677776
iPega 9123 multifunkční GamePad s chladícím ventilátorem a powerbankou
Produkt není určen k prodeji.
Razer Raiju Tournament Edition 2019, bezdrátový (PC, PS4)_1073948812
Razer Raiju Tournament Edition 2019, bezdrátový (PC, PS4)
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series Bezdrátový ovladač, Pulse Red_431095974
Xbox Series Bezdrátový ovladač, Pulse Red
1 239 Kč 1 499 Kč
1 156 Kč 1 399 Kč
Sony PS5 Bezdrátový ovladač DualSense_887693840
Sony PS5 Bezdrátový ovladač DualSense
1 404 Kč 1 699 Kč
Sony PS5 Bezdrátový ovladač DualSense + FIFA 23_1415820377
Sony PS5 Bezdrátový ovladač DualSense + FIFA 23
Produkt není určen k prodeji.

Už ve škole nás učili, že člověk se vyvinul z opice. I když dnešní lidé nevypadají o moc jinak než před tisícem let, evoluce stále pokračuje. Server SlotsWise se přitom zaobíral myšlenkou, jak by jednou mohli vypadat hráči, nebo přesněji jejich ruce.

Hraní videoher je oblíbenou kratochvílí pro stovky milionů lidí napříč celým světem, pro některé se dokonce stalo obživou. Za to můžeme vděčit i masivnímu rozšíření technologií. Vyvíjejí se totiž nejen samotné hry, ale také herní ovladače, klávesnice a další periferie, samozřejmě také konzole i počítače.

V dnešní době si tak může prakticky kdokoliv pořídit špičkové herní křeslo se zabudovanými monitory, ve kterém může doslova ležet. Stejně tak není problém postavit si doma v obýváku celý závodní kokpit. Vědci se nicméně už delší dobu zaobírají myšlenkou, že naše tělo není stavěné na hraní her. A nic na tom nemění fakt, že ergonomie herního náčiní je rok od roku lepší.

Herní ovladače     Joysticky     Volanty

 

 

50 000 let evoluce

Právě server SlotsWise tak zkusil demonstrovat, jak by se dlouhodobé hraní her promítlo do evoluce lidského druhu. Výsledky bádání se sice omezily pouze na ruce, ale i tak jsou velmi zajímavé. Video výše zachycuje evoluci lidských rukou po 50 000 letech, respektive to, jak by vypadaly ideální ruce hráčů pro dosažení co nejlepších výsledků při jednotlivých kláních.

Z dnešního pohledu to může vypadat nepřirozeně, vědci nicméně předpokládají, že by mohlo dojít k abnormálnímu prodloužení ukazováčku a prostředníčku. Díky tomu by hráči mohli lépe ovládat zadní tlačítka na gamepadu. Tyto dva prsty by byly zhruba dvakrát tak delší než prsteníček a malíček, dva krajní prsty na našich rukou by totiž sloužily pouze k podpírání ovladače.

„Výrobci se snaží, aby měly ovladače konzolí co možná nejvíce ergonomický tvar. Pro dokonalý zážitek z některých titulů je však nezbytné, abychom některými prsty ovládali více tlačítek. To hráči skutečně dělají, i když to není vždy pohodlné. Očekáváme proto, že se to musí dříve či později promítnout i do lidské evoluce,“ prohlásil Simon Cornelius, výkonný ředitel společnosti Cornelius Creative, která vyvíjí a prodává herní produkty.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Kolik času lidé tráví hraním?

Opírá se o tom o fakt, že lidé tráví hraním her stále více času. Většina lidí ve věku mezi 18 a 25 let totiž hraje 6,56 hodiny denně v jednom kuse bez přestávky. U hráčů mezi 26 a 35 roky je to 5,7 hodiny, u věkové skupiny 36 až 45 let pak 5,18 hodiny. Hrají také lidé mezi 46 až 60 lety, a to 4,04 hodiny denně. Nejstarší kategorie 60+ se pak herním radovánkám oddává po dobu 2,58 hodiny denně. Tato data se netýkají pochopitelně všech lidí, ale skutečně jen jedinců, kteří hrají pravidelně a videohry jsou jejich vášeň.

Další data o studii je možné dohledat na stránkách slotswise.com.

Herní ovladače     Joysticky     Volanty

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru