Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Jak by se mohl změnit Průzkumník Windows? Tenhle koncept se povedl

Jak by se mohl změnit Průzkumník Windows? Tenhle koncept se povedl

Události
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM_1030710616
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM
Produkt není určen k prodeji.
Microsoft Windows 10 Home CZ 32-bit/64-bit USB Flash Drive_1304540459
Microsoft Windows 10 Home CZ 32-bit/64-bit USB Flash Drive
Produkt není určen k prodeji.

Průzkumník je nedílnou součástí operačních systémů od Microsoftu již od doby Windows 95. I když Microsoft neustále jeho podobu a funkce vylepšuje, na internetu můžeme narazit na celou řadu dalších designových konceptů. A tenhle je patrně nejlepší ze všech…

Hned na úvod se sluší zmínit, že za novým návrhem nestojí přímo americký softwarový gigant, ale uživatel Redditu vystupující pod přezdívkou Alur2020. Ten zveřejnil na zmiňované sociální síti svůj vlastní návrh, jak by mohl Průzkumník ve Windows 10 vypadat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Jak trefně poznamenává Tom Warren ze serveru The Verge, tento designový koncept okamžitě zaujme svou naprostou jednoduchostí a použitelností. Výchozí domovská obrazovka představuje místo, kde můžete vidět všechny připnuté položky, ale zároveň také spravovat jednotlivé jednotky, a kde okamžitě získáte přístup k naposledy otevřeným souborům.

Velmi praktické jsou i barevně odlišené Tagy pro jednotlivé skupiny. Snadno tak můžete označit soubory či složky, které jsou určeny do školy, práce či pro soukromou potřebu. Orientace je tedy skutečně výrazně lepší než ve skutečném Průzkumníkovi, který nyní všichni používáme. Povedené jsou také náhledy jednotlivých souborů, což nejvíce oceníte při práci s fotografiemi a videi. V horní části obrazovky pak stojí za povšimnutí také pás karet, který dovoluje rychlou práci s jednotlivými soubory přesně podle přání a požadavků uživatelů.

Pokud tedy tento článek zrovna čte nějaký vývojář operačního systému Windows 10, všichni v redakci se rozhodně přimlouváme, aby se u nové verze Průzkumníku Microsoft inspiroval právě návrhem uživatele Alur2020.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru